Filmy w FullHD zostaną zapowiedziane w Barcelonie?

|

Obecnie wszystkie telefony z systemem Windows Phone nagrywają filmy w HD, ale 720p, czyli 1280×720 pikseli. Istnieje duża szansa, że modele z “Tango” o gorszych podzespołach nie będą w stanie uwiecznić momentów życia nawet w takiej rozdzielczości. Jednak po prezentacji Windows Phone “Tango” zacznie się wielkie oczekiwanie na kolejną większą (wręcz wielką) aktualizację, czyli “Apollo”. To razem z nią wejdą do gry smartphone`y z wielordzeniowymi procesorami, które umożliwią nagrywanie filmów już w FullHD (1920x1080px).

“Apollo” ma się pojawić jeszcze w tym roku (dopiero pod koniec) ale na Twitterze (tweet Windows Phone 8 ) możemy wyczytać, że już pierwsze szczegóły dotyczące nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p pojawią się “w najbliższym czasie”. Nie trudno się domyślić, że w 90% chodzi o targi Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się już za kilka dni.

Tylko, co to za szczegóły mogą być? Ilość klatek na sekundę? Zapewne będzie to liczba 30 lub 27. Być może dowiemy się czegoś o jakości filmów (mała próbka?), sposobie ich zapisu, formacie itd. Jest trochę tego, ale czy warto to w jakiś sposób zapowiadać ponad pół roku wcześniej?

Wszystkich informacji zapewne dowiemy się w poniedziałek, 27 lutego, kiedy to odbędzie się prezentacja nowych modeli Nokii – Lumii 610 i europejskiej odmiany 900`tki. Zbliżające się targi zapowiadają się ciekawie – wydarzenia związane z nimi mogą pozwolić systemowi Windows Phone na duży rozgłos, szczególnie dzięki tanim modelom z “Tango”. To one zapewne trafią do masowych odbiorców najtańszych telefonów w najniższych abonamentach.

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.