Europejska wersja Lumii 900 pokazana!

|

Nokię Lumię 900 znamy już bardzo dobrze od targów CES w Las Vegas, które odbyły się już jakiś czas temu. Ta Nokia została nawet wybrana najlepszym telefonem wspomnianych targów. Jednak Nokia umówiła się z amerykańską siecią AT&T, że ta będzie miała wyłączność na ten model przez 45dni. Czas ten się skończył i do gry wchodzi nieco odmieniona Lumia 900 przeznaczona na europejski rynek telekomunikacyjny.

W międzyczasie pojawiało się wiele plotek, wedle których najciekawsze było to, że w zamian za moduł LTE, w który wyposażona jest Lumia 900, europejska wersja dostanie aparat o matrycy 12MPx. Jednak plotki o Lumii 910 (taki miała mieć numer europejska 900`tka) rozwiał jeden z pracowników Nokii. Po tym wydarzeniu powoli zapominano o odmienionej high-end`owej Lumii, aż do dzisiaj.

Targi Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie do świata Windows Phone wprowadzają wspomnianą odmienioną Lumię 900. Chociaż odmieniona to być może za dużo powiedziane, ale jednak różnią się te dwa telefony pod jednym aspektem. Ta różnica sprowadza się do modułu LTE, który został zastąpiony czymś, co bardziej się przyda w Europie: modułem DS-HSPA. Poza tym, to dalej ta sama Lumia 900, którą znamy już od targów CES. Szczegółową specyfikacje zawiera poniższa grafika (warto powiększyć w celu łatwiejszego czytania):

Nokia wyceniła europejską Lumię 900 na ~2 000zł (480 Euro) – to mniej niż cena Lumii 800 z polskiej dystrybucji, więc raczej małe są szanse, że za tyle uda nam się kupić 900`tkę (przynajmniej z oficjalnej dystrybucji Nokii).

Czy dalej Lumia 900 robi na Was niesamowite wrażenie tak, jak to miało miejsce razem z pierwszą prezentacją tego modelu w Las Vegas? Czy być może to Lumia 610 była bardziej wyczekiwanym przez wielu smartpone`m?

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.