Beta-testy Skype na Windows Phone już wkrótce!

|

Jak już dobrze wiemy, firmy, które dzieliły udziały w Skype dnia 10 maja 2011 roku “sprzedały program” Microsoftowi. Korporacja z Redmond zapowiedziała niedługo po kupnie, że Skype zostanie zintegrowane ze wszystkimi systemami i urządzeniami, które produkuje i sprzedaje. Są to: system Windows (pozostaje kwestia praw UE), Xbox i oczywiście Windows Phone. Do tego ostatniego już zapowiedziano oficjalną aplikację. Oczywiście na system Windows już teraz możemy pobrać Skype, ale istnieje szansa na integracje programu z całym oprogramowaniem. Na przeszkodzie może jednak stanąć Unia Europejska, jak to miało miejsce z przeglądarką Internet Explorer. Do tego w lutym mają pojawić się pierwsze propozycje tego programu z interfejsem Metro.

Wróćmy jednak do Windows Phone. Jak donosi anonimowy informator, testy aplikacji mają się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. Mobilny Skype ma być w pełni zintegrowany z mobilnym systemem Microsoftu.. Patrząc na tempo prac można nawet pokusić się, że w “Tango” będziemy mogli  już synchronizować swoje kolejne konto. Oczywiście pod warunkiem, że następca “Mango” zostanie udostępniony dla wszystkich urządzeń z Windows Phone. Jednak najprawdopodobniej aplikację ujrzymy dopiero razem z “Apollo”.

Wszyscy Ci, którzy chcą móc testować mobilną wersję Skype muszą spełnić tylko jeden warunek – być pracownikiem Microsoftu odpowiedzialnym za prace związane z Windows Phone. Wewnętrzne testy pozwolą na przyspieszenie prac, a także na dokładniejsze sprawdzenie wszystkich funkcji. Publicznej bety nie będzie (chyba, że coś się zmieni).

Ciekawy jestem, czy aplikacja będzie wspierała wideorozmowy na telefonach bez przedniej kamery – w tym celu wykorzystywałoby się główny moduł aparat. Niemniej jednak ta aplikacja na pewno zrobi furorę i wiele osób nie może się jej doczekać. Wy też?

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.