Ulepszona Lumia 900 trafi do innych operatorów?

|

Obecnie Nokia Lumia 900 to telefon dostępny tylko i wyłącznie u jednego operatora – AT&T. Jednak w internecie zaczęły krążyć pogłoski mówiące o tym, że wyłączność na najnowszą Lumię amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych ma jedynie na 45 dni (od 18 marca). Po tym czasie Lumią 900 mogą zainteresować się inni operatorzy, np.: T-Mobile, Verizon, Sprint. Mało tego – najprawdopodobniej będą oni mogli ulepszyć najlepszy smartphone z targów CES 2012. Ulepszenie to ma polegać na powiększeniu matrycy aparatu z obecnych 8MPx do 12.

Ulepszony model ma trafić do sprzedaży w 3. kwartale 2012 roku. Późno, bardzo późno, szczególnie biorąc pod uwagę ilość urządzeń z Windows Phone, które ma Nokia sprzedać w bieżącym roku (37 milionów). Lumia 900 w Europie na pewno pomogłaby osiągnąć ten wynik, ale przez niecałe 2 kwartały fińska marka nie sprzeda tak dużo… Jakby mogła.

Teraz można zadać pytanie – co z Polską? Czy T-Mobile zdecyduje się na szybkie wprowadzenie Lumii 900 do swojej oferty? Czy może to Plus ze swoją siecią LTE pierwszy rozpowszechni najnowszą Nokię z kafelkami? Możliwości jest wiele – czas pokaże jak się rozwinie europejski i polski rynek oraz – co najważniejsze – jak inni producenci się rozwiną.

Osoby, które jednak nie chcą brać telefonu na umowę mogą powoli zacząć szukać Lumii 900 na różnych portalach aukcyjnych. Sprowadzony telefon z USA będzie bez problemu działał z polskimi kartami SIM. Według mnie nie warto czekać na europejski odpowiednik – robienie większych zdjęć nie jest warte wstrzymywania się na blisko pół roku.

 

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.