Snake ’97 – powrót legendy

|


Pamiętacie kultowego Snake’a ze starych Nokii? Te godziny spędzone na biciu rekordów? Od kilku dni w Marketplace można pobrać replikę tej legendarnej gry dostępnej niegdyś na monochromatycznych Nokiach. To był Angry Birds dnia dzisiejszego. Po raz pierwszy grałem w Snake’a na swojej Nokii 5110 w 1998 roku. Nie ma co ukrywać, to wyjątkowo kultowa gra, coś w sobie ma i nigdy nie można było się od niej oderwać.

Jest to najbardziej realistyczna gra Snake jaką kiedykolwiek spotkałem. Efekty dźwiękowe są identyczne, gra się dokładnie tak samo jak kiedyś, a interfejs telefonu Nokia sprawia, że ​​czuje się nostalgię. Mamy dostępnych 9 oryginalnych poziomów trudności i 2 dodatkowe. W wersji testowej można grać do 250 punktów. Pełna wersja kosztuje 3,49 zł, ale prawdę mówiąc nawet gdyby kosztowała 20 zł, to także warto byłoby ją kupić.

Snake to ojciec chrzestny gier mobilnych. Dzięki tej wersji przeniesiesz się w czasie. Napisano już bardzo dużo kompletnie nieudanych klonów tej gry, ale w końcu ktoś stworzył praktycznie idealną replikę. Do pełni szczęścia brakuje jedynie fizycznych klawiszy. Warto więc na chwilę wrócić pod koniec lat 90-tych i przypomnieć sobie czasy świetności Nokii i jej wspaniałej gry. Polecam!!!

źródło: własne, pocket-lint.com