Poradnik: jak wyłączyć akcelerometr?

|

Windows Phone nie umożliwia wyłączenia akcelerometru dla całego systemu. Niektóre aplikacje pozwalają zablokować pobieranie danych z przyspieszeniomierza i ustawienie orientacji ekranu w jednym poziomie – taka blokada działa tylko w obrębie samej aplikacji (np.: SurfCube – przeglądarka internetowa). To trochę uciążliwe, gdy np.: leżymy na boku w łóżku i chcemy przeglądać strony internetowe w pionie.

Na przeciw temu “braku” w systemie wyszła grupa “Windows Phone Hacker” (grupa, którą już znamy z odblokowywania telefonów bez pomocy komputera i skomplikowanych procedur). Stworzyli oni prostą aplikację, która pozwala na wyłączenie przyspieszeniomierza.

Wymagania:

  • odblokowany system,
  • smartphone marki LG lub Samsung.

Cały proces wyłączenia akcelerometru sprowadza się do zainstalowania aplikacji, włączenia jej i kliknięcia jednego przycisku. Grupa stara się umożliwić wyłączenie przyspieszeniomierza na urządzeniach HTC (u mnie aplikacja powoduje jedynie reboot systemu).

Filmik prezentujący działanie programu:


Aplikację możemy znaleźć na stronie WindowsPhoneHacker:

windowsphonehacker.com/articles/accelerometer_disabler_for_windows_phone_release-01-23-12

 

źródło: windowsphonehacker.com

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.