Plotka: 100 mln dolarów na kampanię reklamową Lumia 900

|


Nokia wraz z Microsoftem zasłynęła z dosyć kosztownych kampanii reklamowych. Podobnie ma być także w przypadku Lumii 900, która zostanie po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES już 9 stycznia. Wprawdzie na razie 100 mln dolarów przeznaczonych na reklamę Lumii 900 jest tylko plotką, ale jak najbardziej możliwą do przerodzenia się w stan faktyczny.

Nazwa kodowa Nokia Lumia 900 to Nokia Ace. Microsoft ma zamiar podbić amerykański rynek mobilny zaczynając właśnie od masowej dystrybucji tego telefonu. Wprawdzie wcześniej wprowadzono do sprzedaży amerykańskie wersje HTC i Samsunga, ale nie przyczyniły się nawet do śladowej popularności systemu Windows Phone w USA. Także Nokia nigdy nie zyskała uznania wśród Amerykanów. Kiedyś liczyła się tylko Motorola, a teraz iPhone i Android.

Lumia 900 z LTE ma trafić do sprzedaży już 18 marca. Na początku telefon ma promować amerykański operator AT&T w celu szybkiego i efektownego wprowadzenia słuchawek z Windows Phone ze standardem LTE. AT&T ma być głównym partnerem, który uruchomi sprzedaż wszelkich urządzeń Nokia z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych. Nowe smartfony będą posiadały kompilację systemu o nazwie kodowej Tango (build 7.10.8200). Ta wersja jest przejściowa między Mango 7.5 i Apollo 8.

Moim zdaniem Nokia oraz Windows Phone nie podbiją USA. Co innego w Europie, tutaj Nokia ma mnóstwo fanów i po ostatnich doniesieniach o znakomitej sprzedaży Nokia Lumia 800, można być pewnym, że fiński gigant powoli wraca na podium, tam gdzie jest jego miejsce.

źródło: neowin.net