Nokia Lumia 900 najlepszym smartfonem targów CES 2012

|


Największe na świecie targi CES, na których prezentowane są najnowsze rozwiązania technologiczne, właśnie się kończą. Dzisiaj rozdano prestiżowe nagrody serwisu CNET – “Best of CES Awards 2012”. Nagrody przyznawane są najlepszym produktom na targach. W kategorii na najlepszy smartfon zwycięzcą został najnowszy produkt Nokii – Lumia 900. Obok sprzętu fińskiego producenta nominowanymi w tej kategorii były smartfony: Sony Xperia S, Motorola Droid 4, HTC Titan II.

 

Czy to jest początek wielkiego sukcesu Nokii i samego systemu Windows Phone w USA? Na to pytanie dopiero odpowiemy sobie za kilka miesięcy. Nokia nigdy nie zyskała uznania wśród Amerykanów. Kiedyś liczyła się tylko Motorola, a teraz iPhone i telefony z Androidem. Jednak Microsoft ma zamiar podbić amerykański rynek mobilny zaczynając właśnie od masowej dystrybucji tego telefonu. Wprawdzie wcześniej wprowadzono do sprzedaży amerykańskie wersje HTC i Samsunga, ale nie przyczyniły się nawet do śladowej popularności systemu Windows Phone w USA.

Nokia wraz z Microsoftem zasłynęła z dosyć kosztownych kampanii reklamowych. Podobnie ma być także w przypadku Lumii 900, która właśnie została oficjalnie po raz pierwszy zaprezentowana na targach CES 9 stycznia. Na razie 100 mln dolarów przeznaczonych na reklamę Lumii 900 jest tylko plotką, ale jak najbardziej możliwą do przerodzenia się w stan faktyczny.

Lumia 900 z LTE ma trafić do sprzedaży już 18 marca. Na początku telefon ma promować amerykański operator AT&T w celu szybkiego i efektownego wprowadzenia słuchawek z Windows Phone ze standardem LTE. AT&T ma być głównym partnerem, który uruchomi sprzedaż wszelkich urządzeń Nokia z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych.

źródło: cnet.com