Microsoft płaci $100 śmiałkom, którym uda się pokonać Windows Phone

|

Microsoft robi, co może, by wypromować kluczowe cechy Windows Phone, czyli szybkość systemu i prostotę działania. W ramach kampanii zorganizował więc na targach CES 2012 serię “wyzwań” dla posiadaczy smartfonów z konkurencyjnymi platformami.

Zasady były proste. Jeżeli komuś udało się wyprzedzić przeciwnika z HTC Titan, wygrywał studolarówkę. Jeśli zaś przegrał, musiał publicznie przyznać, iż “his phone was smoked by Windows Phone” i mobilne okienka “rządzą”. Do konkursowych zadań należało m.in.: wyszukanie pobliskiej restauracji, sprawdzanie pogody, rozpoznanie odtwarzanego utworu muzycznego, napisanie postu na portalu facebook czy zrobienie zdjęcia.

 

Choć odbyło się kilkadziesiąt potyczek, Windows Phone masakrował zwykle wszystkie smarftony z systemem Android oraz iOS. Jak na razie tylko trzem śmiałkom udało się go prześcignąć i zgarnąć obiecane $100. Jeden za pomocą iPhone’a 4S szybciej wstawił zdjęcie na twittera, natomiast inny użytkownik Androida prędzej wysłał wiadomość SMS.

Okazuje się więc, że walka na megaherce i megabajty może tracić sens przy bardziej skomplikowanym interfejsie. Cóż nam bowiem po tym, że telefon przetworzy jakieś dane o ułamek sekundy krócej, jeśli najpierw musimy przedrzeć się przez wielopoziomowe menu, żeby w ogóle się do nich dostać?

Źródło: youtube.com/user/windowsphone