Kolejny model Sony z Windows Phone [update]

|

Sony (Ericsson) oficjalnie jeszcze nie jest w świecie Windows Phone, ale prototypów widzieliśmy już sporo… Więcej niż niektórzy producenci mają w swojej ofercie urządzenia z mobilnym systemem Microsoftu, np.: ZTE. Dzisiaj możemy zobaczyć coś, co designem zbytnio się nie wyróżnia na tle innych modeli z serii Xperia:


Znajomy wygląd? Nie? To jeszcze tył zobaczmy:

Jeżeli jeszcze nikt się nie domyśla, co to za znajomy telefon mam na myśli, niech się przyjrzy Sony Ericssonowi Xperia Arc – po prostu bliźniak (z systemem Android). Tylko te bliźniaki mogą się podobać, nawet bardzo. W tym wypadku można nawet wybaczyć skopiowanie milimetr w milimetr obudowy. Nie zdziwiłbym się, gdyby w środku w modelu z Windows Phone nie zostały zastosowane te same podzespoły, co w przypadku Xperii Arc, czyli:

  • procesor Qualcomm MSM8255. Taktowanie? Arc ma zegar ustawiony na 1GHz, ale znamy ten procesor także z innymi częstotliwościami (patrz np.: Lumia 800 – 1.4GHz),
  • 512MB pamięci RAM i ROM,
  • GPU: Adreno 205,
  • aparat: 8,1MPx, oczywiście filmy w HD (720p) i doświetlenie za pomocą diody LED,
  • wyświetlacz 4,2 cala WVGA (800×480), jest to LCD, ale z kilkoma dodatkami od Sony powodującymi, że może on konkurować z OLED`ami.

Kwestią sporną pozostaje pamięć dla użytkownika, Sony musiałoby zrezygnować z kart pamięci – chyba, że uda im się wynegocjować z Microsoftem użycie ich tak, jak w przypadku Samsunga Focus S. Wtedy japońska marka zaoszczędzi tak bardzo na produkcji, jak się tylko da. Ciekawe jeszcze, co kryje się pod kafelkiem “Sony” – co tam marka mogłaby zamieścić interesującego?

Może jednak takiego smartphone`a Sony zaprezentuje na targach MWC? Albo zobaczymy dwa nowe modele z Windows Phone: omawianą kopię Xperii Arc i znanego nam już – od długiego czasu – smartphone`a z QWERTY. Może być ciekawie. Szczególnie pod kątem design`u – obecnie Nokia wiedzie prym w tej dziedzinie, HTC kseruje swoje obudowy, a Samsung od długiego czasu nic świeżego nie pokazał. LG? To tylko moja opinia, ale według mnie zostaje daleko w tyle za modelami Nokii.  Wszystko rozstrzygnie się już w lutym.

[UPDATE] Okazało się, że zdjęcia przedstawiają… Naprawdę Xperię Arc, która ma najprawdopodobniej uruchomiony Launcher imitujący Windows Phone albo po prostu wyświetla przerobiony zrzut ekranu z jakiegoś innego urządzenia z kafelkami. No cóż… Szkoda…

 

źródło: xda-developers.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.