Globalna kolonizacja Windows Phone Tango

|


Windows Phone Tango to kolejna kompilacja mobilnych okienek po Mango, które wspiera tylko 35 wersji językowych. Tango ma to zmienić i obsługiwać aż 120 języków. Dla porównania iOS wspiera obecnie 34 wersje językowe, natomiast Android – 55. Jak widać Microsoft chce dotrzeć do każdego zakątka świata, co oczywiście można tylko pochwalić.

Według ostatnich doniesień, Microsoft skoncentruje się na dostarczaniu Windows Phone Tango na dodatkowe rynki, w tym krajów rozwijających się takich jak Chiny czy Indie, które tradycyjnie były pomijane do tej pory przez giganta z Redmond. Ta wiadomość bardzo dobrze obrazuje genialną politykę Microsoftu, który chce dotrzeć do największej liczby odbiorców, jak tylko jest to możliwe. Ponadto warto podkreślić, że tylko Windows 7 na PC obsługuje więcej języków, bo aż 125.

Tango ma być implementowane w słabszych sprzętowo smartfonach, które głownie skierowane będą na rynki krajów rozwijających się. Następca Mango pozwoli producentom na stosowanie słabszych podzespołów, np. procesor taktowany zegarem 800MHz, aparat o rozdzielczości 3Mpx, pamięć wbudowana 2GB, mniejsza rozdzielczość wyświetlacza 480x320px…itd.

Konkludując, kolejne dobre posunięcie Microsoftu mające na celu globalną kolonizację systemu Windows Phone. Gigant chce opanować cały świat, co jest jak najbardziej zrozumiałe, bo w przeszłości dokonał dokładnie tego samego z systemem na PC. Pozostaje tylko życzyć sukcesów MS w tym kierunku, bo stworzył system doskonale zoptymalizowany i to się chwali. Trzydziestoletnie doświadczenie w projektowaniu systemów operacyjnych tylko to potwierdza.

źródło: theverge.com, liveside.net