Druga aktualizacja dla Lumii 800 oficjalnie w następnym tygodniu

|

Nokia Lumia 800 to niewątpliwie jeden z topowych modeli fińskiego producenta w ostatnich czasach. Jak każda nowość – nic nie jest idealne. Na szczęście producent troszczy się o swoich użytkowników, dlatego w przygotowaniu jest kolejna paczka aktualizacji na ten telefon.

Z informacji przekazanych Wam już wcześniej model ten miał wadliwą serię, która posiadała błąd w oprogramowaniu – Nokia miała zaniżoną pojemność przy ładowaniu baterii. Mimo iż sprzętowo było wszystko bez zarzutu, software telefonu nie pozwalało korzystać w pełni z akumulatora zainstalowanego w smartfonie.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twój telefon jest także dotknięty tym problemem, uruchom na swoim telefonie narzędzie diagnostyczne wpisując kod ##634#. Po akceptacji ostrzeżenia wybierz opcję Battery Status. Jeżeli ładowanie zatrzymuje się na pojemności 1300 mAh, a w niektórych telefonach nawet 900 mAh – musisz dokonać aktualizacji.

Producent obiecał, że cały proces rozpocznie się już w następnym tygodniu, lecz nie wszystkie urządzenia dostaną ją w tym samym czasie, będzie to dokonywane stopniowo. Oprócz powyższego błędu zostanie zmieniony także domyślny tryb w aparacie – z marko na normal.

Jeśli nie chcesz czekać, możesz dokonać zmiany oprogramowania w swojej Lumii już teraz. Wystarczy, że zastosujesz się do naszego poradnika.

źródło: wmpoweruser.com