WP systemem z najwyższą średnią satysfakcji konsumenta

|


Customer Think zamieścił wyniki badania przeprowadzonego wśród 82620 użytkowników najpopularniejszych systemów mobilnych. Najważniejszym czynnikiem dla konsumenta, który decyduje o jego zadowoleniu z danego systemu, jest niezawodność, a następnie użyteczność.

Z wykresu jasno wynika, który system zyskał uznanie wśród użytkowników platform mobilnych. Popularność Android OS nie przekłada się na usatysfakcjonowanie konsumentów z tej platformy. Windows Phone zwyciężył, pokonując nawet “religijny” system Apple. Powodem niezadowolenia klienta z systemu Android jest jego bardzo słabe wsparcie w przeciwieństwie do Windows Phone. Każdy telefon z mobilnymi okienkami dostaje na bieżąco wszystkie aktualizacje systemu i właśnie z tego powodu konsumenci są zadowoleni.

Wydaje się, że decyzja firmy Nokia odnośnie migracji swoich telefonów na system Windows Phone była mądrym posunięciem, biorąc pod uwagę wynik “wypalającej” się platformy Symbian. Choć jeszcze dużo czasu minie, zanim system Microsoftu stanie się głównym graczem na rynku, to nie trudno zauważyć, że optymalizacja systemu i bardzo dobre jego wsparcie jest decydującym czynnikiem zaspokojenia potrzeb klientów, co się przekłada na powyższy wynik badań.

źródło: customerthink.com