Targi CES – 45 minut Nokii, które wstrząsną światem?

|


Consumer Electronics Show (CES) odbywa się co roku w styczniu w Las Vegas w Nevadzie i sponsorowane jest przez Consumer Electronics Association. Na pokazie prezentowane są nowe produkty oraz nowości technologiczne. Przyszłoroczne targi odbędą się 9 stycznia.

Nokia właśnie ogłosiła plany zorganizowania konferencji prasowej na targach CES. Fiński producent telefonów zamierza między innymi zaprezentować swój topowy smartfon. Według wcześniejszych przecieków będzie to Nokia Lumia 900. Urządzenie podobno jest wyposażone w procesor 1,4 GHz, 4,3-calowy wyświetlacz AMOLED ClearBlack, 8-megapikselowy aparat fotograficzny i obsługuje standard LTE. Ostatnie doniesienia sugerują, że sprzedaż urządzenia rozpocznie się tuż po targach Consumer Electronics Show. Nokia przygotowuje również ogromną kampanię reklamową, która będzie towarzyszyć wdrożeniu nowego urządzenia na rynku USA. Jak wiadomo, na tamtejszym rynku Nokia praktycznie nie istnieje.

Fiński producent telefonów współpracuje z amerykańskim przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym AT&T i prowadzi rozmowy z kilkoma amerykańskimi dostawcami w celu szybkiego i efektownego wprowadzenia słuchawek z Windows Phone ze standardem LTE. AT&T ma być głównym partnerem, który uruchomi sprzedaż wszelkich urządzeń Nokia z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych. Nokia może również poinformować na targach CES o planach związanych z Verizon Communications, jeśli ta sieć zdecyduje się na sprzedaż nowych urządzeń Finów.

Nowe smartfony będą posiadały kompilację systemu Windows Phone o nazwie kodowej Tango (build 7.10.8200). Ta wersja systemu jest przejściowa między Mango 7.5 i Apollo 8, także prawdopodobnie oprócz obsługi standardu LTE nic nowego nie wniesie. Dopiero Apollo, które będzie gotowe do wypuszczenia na rynek jesienią, ma obsługiwać procesory dwurdzeniowe i rozdzielczość 1280 × 720. Nic więcej poza tym na razie nie wiadomo.

Generalnie ciężkie i prawie niewykonalne zadanie czeka fińskiego producenta jeśli chodzi o pomyślne wdrożenie swoich telefonów z Windows Phone na rynek USA. Co innego w Europie, tutaj Nokia ma mnóstwo zwolenników i po ostatnich doniesieniach o znakomitej sprzedaży Nokia Lumia 800, można być pewnym, że fiński gigant powoli wraca na podium, tam gdzie jest jego miejsce.

źródło: engadget.com, winrumors.com