Wyciekło zdjęcie Nokia Lumia 601!

|

Na ostatnim filmie Nokii przeznaczonym dla deweloperów, mogliśmy zobaczyć nową słuchawkę Nokii z Windows Phone, lecz nie była to ani Nokia Lumia 800, ani Nokia Lumia 710. Podejrzewano, że przedstawionym telefonem jest Nokia Lumia 900 znana też jako Ace, lecz portal pocketnow opublikował zdjęcia podobnie wyglądającego telefonu oznaczonego jako Nokia Lumia 601. Jak narazie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji, oprócz tego, że smartfon posiada 8MP aparat. Widoczny na zdjęciu aparat jest bliźniaczo podobny do tego znanego z  Nokia C7 działającej na Symbianie, która nie posiadała Auto Focusa, co w niektórych wypadkach uniemożliwiało robienie czytelnych zdjęć. Jak wiemy, aktualizacja Tango ma pozwolić producentom dodawanie aparatów właśnie bez AF.

Jak widać, Nokia szykuje ofensywę również na rynku tańszych smartfonów, który obecnie zdominowany jest przez słuchawki z Androidem. Nam pozostaje mieć nadzieję, że aparat zastosowany w Nokia Lumia 601 jest tylko z wyglądu podobny do tego znanego z Nokii C7. A  jak Wam podoba się nowa Nokia?


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.