Windows Phone 7 zdobywa nagrodę “Operating System of the Year”

|

Kolejna napawająca optymizmem informacja. Po tym jak informowaliśmy was o trzech nagrodach IDEA, czy o wyprzedanych egzemplarzach Nokia Lumia 800, przyszedł czas na kolejne trofeum. Windows Phone zdobył prestiżową nagrodę “Operating System of the Year”. Nagroda została przyznana na gali 2011 Know Your Mobile Awards. Interfejs Metro różniący się od interfejsów Androida czy iOS był głównym powodem przyznania nagrody. Xbox Live, Bing, Windows Live i integracja mobilnej wersji pakietu Office również miała ogromne znaczenie.

Finalistami plebiscytu były systemy bada i BlackBerry 7. Oto kilka komentarzy sędziów dotyczących zwycięskiego systemu.

Ma największy potencjał,  unikalny interfejs oraz szybko rosnącą bazę aplikacji. Jego UI nie wygląda jak Android czy iOS.

Masowe przejścia z poprzedniego systemu. Ogromnie szybki wzrost aplikacji, a system wygląda dużo lepiej niż u konkurencji.

Innowacyjny interfejs który może stać się ogromnym sukcesem

Świeży interfejs który nie kopiuje, ani nie próbuje kopiować konkurencyjnych UI. Przyciąga również bardzo wielu deweloperów.

źródło: wpcentral.com


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.