Nokia Maps na każdy smartfon z Windows Phone już niedługo!

|

Bez wątpienia można powiedzieć, że dwie najważniejsze aplikacje dodane przez Nokię na swoje smartfony z mobilnymi okienkami to Nokia Maps i Nokia Drive. Użytkownicy innych urządzeń z tym systemem mogą tylko pozazdrościć dobrej i darmowej aplikacji do map i nawigacji samochodowej/pieszej. Indyjski oddział czasopisma PCWorld opublikował informację, która potwierdza plotkę krążącą już od kilku dni – Nokia Maps zostanie udostępniona za opłatą w Marketplace dla telefonów innych producentów.  Niestety, Nokia Drive tego się już nie doczekała.

Nokia Maps to zaawansowana aplikacja do map online i offline, z dużą liczbą punktów POI. Bez problemu wyszukamy także punkty za pomocą Internetu – wtedy mamy dostęp do opinii innych internautów, a także możemy wystawić swoje. Oprócz tego w skład tej aplikacji wchodzi moduł do nawigacji pieszej i transportu publicznego (kilka polskich miast już jest dostępnych!).

Nokia Drive to nic innego jak wyżej opisana aplikacja, tylko został w niej umieszczony moduł nawigacji samochodowej z kilkoma miłymi dodatkami (np. widok 3D).

Nie znamy kwoty jaką trzeba będzie uiścić za pobranie aplikacji, ale miejmy nadzieję, że nie będzie tak droga jak NAVIGON za który już teraz trzeba zapłacić około 340 złotych. Brak nawigacji samochodowej z pewnością spowoduje brak zainteresowania ze strony sporej ilości klientów.