Flesz tygodnia 13.11.2011-20.11.2011

|

Powracamy z naszym co tygodniowym cyklem o nazwie “Flesz tygodnia” w którym prezentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia ze świata Windows Phone. Zapraszamy do lektury!

Jedną z najważniejszych informacji było to, że Windows Marketplace osiągnął kolejny kamień milowy. Tym razem jest to 40 tyś. aplikacji dostępnych do pobrania. Jest to kolejny krok do zbudowania uniwersalnego i wartościowego sklepu z aplikacjami. O tempie i szczegółach przybywania aplikacji szerzej pisaliśmy w tym newsie. Z drugiej jednak strony informowaliśmy Was o skandalicznie niskiej sprzedaży słuchawek z mobilnymi okienkami, oraz o udziale Windows Phone 7 w rynku mobilnych systemów operacyjnych. Całość możecie przeczytać tutaj. Pisalliśmy również o tym, że Nokia zaprezentuje Lumię 900 i tablety z Windows 8 już w 2012 roku. Dokładniejsze informacje o wypowiedzi Paula Amsella znajdziecie tutaj. Ponadto w Markecie dostępna jest aplikacja do szybkiego, mobilnego dostępu do serwisu Allegro. O szczegółach i dostępnych funkcjach przeczytacie  tutaj.

Zapraszamy Was również do lektury pierwszej i drugiej części recenzji telefonu HTC Radar gdzie Marcin opisał najważniejsze cechy testowanej słuchawki. Ponadto Konrad opisał sposób odblokowania Windows Phone za pomocą Chevron WP7 Labs. Prezentujemy również kulisy produkcji telefonu Nokia Lumia 800.

Na sam koniec polecamy obejrzenie francuskiej reklamy Nokia Lumia 800. Jest naprawdę genialna!


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.