To już oficjalne: Nokia adoptuje WP7 na swój strategiczny OS

|

Spekulacje na temat decyzji, jakie miały nastąpić w fińskiej korporacji w kwestii sektoru smartfonów trwały dość długo, aż do teraz. Plotkowało się o dużo o przejściu Nokii na stronę Androida lub Windows Phone 7 i to właśnie ten drugi scenariusz był bardziej prawdopodobny, z uwagi na wcześniejsze przejście Stephena Elopa, byłego pracownka Microsoft na stanowisko CEO Nokii.

Teraz jest już wszystko jasne – 11.02.2011 Steve Ballmer oraz Stephen Elop ogłosili, że Nokia została partnerem strategicznym firmy Microsoft.

watch?v=rTCwf6dXZOg

Oznacza to, że system operacyjny Windows Phone 7 będzie podstawową platformą smartfonów od Nokii a tym samym Symbian i MeeGo zostaną najprawdopodbniej zepchnięte na dalszy plan. To połączenie z pewnością okaże sie bardzo korzystne dla obu stron – fiński producent zyskał wreszcie atrakcyjny system a Microsoft partnera produkującego najpopularniejsze telefony na świecie.

Nokia ma teraz za zadanie zintegrować Microsoft Marketplace ze swoim Sklepem Ovi, mapy OviMaps z wyszukiwarką Bing i zdecydować o losie pozostałych swoich systemów. Mówi się, że Symbian trafiać ma na mniej zaawansowane i tańsze telefony a MeeGo wciąż pozostaje wielką niewiadomą.

Bardzo jesteśmy ciekawi przyszłych urządzeń od Nokii z Windows Phone 7 i nie omieszkamy Was o nich informować.

źródło: engadget.com