Nokia to nie kolejny producent smartfonów z WP7

|

Nokia, Microsoft, Bing, Xbox, Office czy Windows Phone to jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie i odkąd obie korporacje weszły w strategiczy układ to owe marki zaczyna się postrzegać jako integralną całość.

Nokia i Microsoft wspólnie będą budować kompletny zestaw produktów i usług będących częścią powstającego „Trzeciego Ekosystemu”, który ma stanowić alternetywę dla obecnie dostępnych ofert. Steve Ballmer, szef Microsoftu poinformował, że „w tym partnerstwie z Nokią Microsoft przyniesie to czego konsumenci oczekują – Bing, Office i oczywiście Xbox Live”.

Jednakże Nokia nie zamierza być wyłącznie kolejnym dostawcą urządzeń pod platformę Microsoftu. Fiński producent chce wnieść swoją wiedzę i spostrzeżenia oraz mieć wpływ na kształtowanie się i definiowanie przyszłości mobilnej platformy Microsoftu. Wygląda na to, że skala nowego ekosystemu będzie niesamowicie duża, a grafika przedstawiona wyżej wskazuje, że będzie on zawierać wszystkie produkty, usługi i rozwiązania odpowiadające dzisiejszym i przyszłym zapotrzebowaniom na aspekty biznesowe, rozrywkowe, handlowe oraz te dotyczące naszego życia codziennego.

Na ile spektakularne i kształtujące stanie się połączenie pomysłów obu korporacji, tego dowiemy się w najbliższej przyszłości. A Wy co o sądzicie o tym przedsięwzięciu?

źródło: engadget.com