Nextgen Reader – czytnik RSS do pobrania za darmo

|

nextgen reader

Osoby czytające  newsy z innych portali na swych telefonach na pewno ucieszy fakt, iż jeden z najlepszych czytników RSS – Nextgen Reader jest dostępny do pobrania za darmo! Niestety nie podano informacji jak długo będzie dostępna ta promocja.

Jako, iż ta aplikacja była już dawniej przez dzień w takiej samej ofercie, posiadam i korzystam z niej już od jakiegoś czasu. Zdecydowanie spośród innych mogę uznać, że najmilej mi się ją używało. Cechuje ją głównie prosty i czytelny interfejs. Po jej uruchomieniu widoczne nam będą tylko strony, które subskrybowaliśmy oraz obok w nawiasie liczba – jeśli dodano jakiś news na portalu. Po przejściu do wybranej strony skromna lista nowych artykułów a w środku czytelny wątek z obrazkami, linkami, filmami itd.

Poza tym aplikacja wspiera informacje na kafelku i ekranie blokady, dzięki czemu możemy być na bieżąco z nowościami.

Nextgen Reader jest aktualnie do pobrania za darmo (poprzednia cena to 6.99 zł) dostępny na obie wersje systemu Windows Phone.

Nextgen Reader na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store

 • bjork-boy

  Szkoda, że bez logowania nie można dodać źródła jak w SimpiRss.

 • tomek353

  Po wejsciu w link do aplikacji nadal cena wynosi 6.99 zł

  • Tomasz

   Bo promocja się już skończyła.

   A co do samego programu, to jest bardzo fajny. Szybki, prosty, z ogromem funkcji. Niestety, ja zostaję przy SimpiRSS z dwóch powodów. Pierwszy, NGR opiera się na feedly / Google – w związku z tym feedy nie są odświeżane na bieżąco, tylko co ~45 minut. Jeśli ktoś używa tylko zwykłych kanałów RSS, to problemu nie ma, ale jeśli ktoś, tak jak ja, ma zrobione „prywatne” kanały które streamują różne fora czy inne media do postaci feedów, to już tak wesoło nie jest (zależy mi w tym przypadku na szybkości więc czekanie prawie godzinę, to nie dla mnie). Drugi powód to to, że każda synchronizacja czyści cache – powoduje to, że feedy nie są trzymane w pamięci programu / telefonu. W SimpiRSS ustawiam sobie trzymanie 50 ostatnich wiadomości i w każdej chwili mogę do nich wrócić.