Statystyki AdDuplex – grudzień 2013

|

adduplex-logo

W tym miesiącu z lekkim poślizgiem, ale jest. Koniec roku oznacza wiele zajęć, ale nie mogło zabraknąć analizy systemu Windows Phone według firmy AdDuplex. Tradycyjnie już, nie ma co więcej przedłużać toteż zobaczmy jak mobilne "Okienka" wyglądały finalnie w minionym roku.

Dane statystyczne pochodzą z 2499 aplikacji, które korzystają z reklam AdDuplex. Ostatecznie zostały one zebrane w dniu 27. grudnia 2013. roku i prezentują się następująco:

Światowy podział smartfonów.

Adduplex 12 1

Nieustająca hegemonia Lumii 520 trwa i na chwilę obecną nic nie jest w stanie zagrozić liderowi. Dopiero kolejne tanie modele, które poznamy być może sprawią, że rosnąca tendencja najtańszej Nokii z Windows Phone 8 zostanie przerwana. Obecnie możemy spodziewać się, że w rozliczeniu styczniowym Lumia 520 osiągnie 1/3 wszystkich smartfonów z mobilnymi "Okienkami".

Słuchawki z Windows Phone 8.

Adduplex 12 2

Ta kategoria zdecydowanie lepiej oddaje aktualny stan mobilnego systemu Microsoftu i wyraźnie widać nieugiętą pozycję lidera Lumii 520.

Podział producentów.

Adduplex 12 3

Podobnie jak Lumia 520 wciąż zdobywa kolejne części rynku, tak sytuacja odbija się w kwestii firm i Nokia z miesiąca na miesiąc zbliża się nieubłaganie do 99,9%. Nie zapowiada się, aby konkurencja była w stanie przerwać ten wzrost - może go jedynie zwolnić.

Windows Phone 7 vs 8.

Adduplex 12 4

Tutaj nie ma innej możliwości jak pomniejszanie się obszaru zajmowanego przez zapomnianą już wersję systemu.

Na koniec tradycyjnie pozostał podział świata Windows Phone na poszczególne państwa. Zobaczmy, co się zmieniło:

Stany Zjednoczone:

Adduplex 12 5

Hiszpania:

Adduplex 12 6

Finlandia:

Adduplex 12 7

Rosja:

Adduplex 12 8

Chiny:

Adduplex 12 9

Indonezja:

Adduplex 12 10

Brazylia:

Adduplex 12 11

Polska:

Adduplex 12 12

Po dwóch miesiącach przerwy, do zestawienia wraca nasz kraj, który zdecydowanie się zmienił. Bez zbędnego rozpisywania, porównajcie obecny wykres z tym z Września. Zdecydowanie w górę wspięła się Lumia 920 oraz widać, że Polakom spodobała się tania, a duża Lumia 625.

źródło: blog.adduplex.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Binshero

  bardzo szybka reakcja na statystyki adduplex, na innych portalach były już wcześniej.

  • Łukasz Pająk

   Niestety taki okres się trafił toteż jedna informacja pojawiła się z opóźnieniem.

  • Artur Kwiatkowski

   Nie rozumiem Twojego komentarza. Czy publikacja newsów to wyścigi? W Ciebie to nie uderzyło, znalazłeś na innym portalu. Kto nie znalazł zobaczył teraz u nas.

 • Tomek Kwiatek

  W Chinach prowadzi L920 o_O

  ciekawe

 • Dj stonka

  Lumia 625 jest bardzo intensywnie promowana w telewizji przez operatorów, Nokia zrobiła świetny ruch pakujac do tego telefonu lte bo operatorzy maja tani model z lte a nie jak do tej pory trzeba bylo kupic top model

  • maqmba

   Trochę to przypomina czasy gdy FSO wsadzało silnik rovera do poloneza

 • Vader84

  A czy udział wp wzgledem innych systemów wzrósł?

 • dev

  WP8 zdobywa coraz to większy udział wśród systemów WP. Mam nadzieję, że WP7.5 szybko odejdzie w zapomnienie i nawet ci najbardziej uparci wreszcie zmienią swojego fona na nowszy model tym razem już z WP8.

  • Adam Narożnik

   Ja już zmieniłem z 710 na 625, zerknąłem wczoraj na stary telefon i po kilku tygodniach już dziwnie patrzy się na taki mały ekranik.