SkyDrive zmieni nazwę na OneDrive

|

onedrive

Microsoft ma lekkiego pecha jeśli chodzi o nazewnictwo swoich produktów. Nazwa interface Metro UI nie spodobała się niemieckiemu koncernowi handlowemu Metro Group i Microsoft został zmuszony przez sąd do zmiany nazwy na Modern UI. Podobna historia przytrafiła się nazwie SkyDrive, czyli internetowej chmurze Microsoftu. W tym przypadku nazwa nie spodobała się brytyjskiemu przedsiębiorstwu mediowemu British Sky Broadcasting Group, o czym pisał niegdyś Łukasz.

Dziś oficjalnie opublikowano informację o wybraniu nową nazwy dla chmury Microsoftu – będzie nią OneDrive. Domena jest już zarejestrowana, strona promocyjna online, opublikowano nawet wideo promocyjne:

Changing the name of a product as loved as SkyDrive wasn’t easy. We are excited about what is to come, and can’t wait to share more.

To, że SkyDrive było jednym z najbardziej udanych produktów Microsoftu jest niezaprzeczalne. Wielu użytkowników korzysta i jest przywiązanych do tej usługi. Zresztą zarówno desktopowa jak i mobilna wersja Windowsa coraz bardziej integruje się z chmurą, co pokazuje jak bardzo istotny jest to produkt. Forma chmury na pewno pozostanie niezmieniona. Na pewno zostaną dodane do niej jakieś udoskonalenia.

Zachęcam do zapisania się do newslettera na stronie preview.onedrive.com aby zostać poinformowanym o starcie usługi OneDrive.

źródło: blog.onedrive.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Artur Kwiatkowski

  Xbox One, OneNote, OneDrive… w sumie pasuje do reszty usług ;-)

  • CODER_FOT

   Liczyłem na BingDrive bo MS też idzie swoimi aplikacjami w tym kierunku nazewnictwa jak ostatnia aplikacja Bing Podróże. Jednak poszli w drugą stronę w „One” Może dlatego, że do słówka One łatwiej było wymyślić reklamówkę ;P

   • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

    Zauważ czym są serwisy BING. To serwisy informacyjne – pogoda, giełda, wiadomości, podróże itp.

    SkyDrive nie mógłby się nazywać BingDrive bo to inna para kaloszy.

  • Andrzej

   Windows Ph-ONE ;-)

 • homer

  SKyDrive lepiej brzmi. Szkoda.

 • Pingback: SkyDrive zmieniło się w OneDrive... w Sklepie Windows Phone - Windows Phone

 • Wiesio

  Pewnie zaraz się Ubuntu przyczepi ;D Ubuntu One