Odblokuj tryb samochodowy w swoim smartfonie – aplikacja Car Mode

|

Car mode

 

Wszyscy dużo podróżujący samochodem wiedzą, że obsługa smartfonu jest wyjątkowo ciężka – aby wykonać jakieś zadanie typu odpisanie na smsa, odebranie telefonu czy włączenie nawigacji musimy przez moment skupić się na ekranie odrywając wzrok od drogi. Dużym usprawnieniem podróżowania z telefonem jest umieszczenie go w uchwycie samochodowym montowanym przy szybie – ekran smartfonu będzie na wysokości naszych oczu.

Nokia Lumia posiada wbudowany tryb samochodowy – dzięki niemu możemy bardzo łatwo uruchomić nawigację, wybrać numer, uruchomić muzykę czy sprawdzić pogodę – to wszystko dostępne jest po umieszczeniu w uchwycie CR-200 (przeczytaj naszą recenzję!) dzięki wbudowanemu tagowi NFC.

Problem pojawia się, kiedy chcemy uruchomić ten tryb, gdy nie posiadamy specjalnego uchwytu samochodowego Nokii – z pomocą przychodzi aplikacja, która odblokowuje ten tryb.
Moderator naszego forum, Kamil Kuklak (CODER_BEST) przygotował specjalnie dla Was, krótki film prezentujący działanie trybu samochodowego.

 

Podyskutuj o tej opcji na naszym forum, w temacie dotyczącym trybu samochodowego
Car Mode Qr


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.

 • Kamil Stolarz

  No dobra, ale w GDR3 wprowadzi tryb samochodowy, wystarczy połączyć się bluetooth ze słuchawką bądź podpiąć telefon do tej ładowarki i samo wyskoczy zapytanie o to czy przejść do trybu samochodowego

  • CODER_FOT

   Tak wyskoczy ale ten tryb w ustawieniach a tryb po podłączeniu Lumii do podstawki cr-200 to zupełnie dwa inne tryby. Wystarczy wejść w ustawienia -> tryb samochodowy. I tam wszystko pisze ;)

 • Mateusz Fabjan

  Widzę ze coraz lepsze filmiki robisz :P Gratuluje