Wymiana baterii w telefonie Nokia Lumia 1020

|

lumia1020

Na youtube’owym kanale LE55ONS pojawił się film pokazujący w jaki sposób wymienić wbudowaną baterię w telefonie Nokia Lumia 1020.

A komu to potrzebne? Zapewne tym użytkownikom, którym w zauważalny sposób obniżyła się  wydajność takiej baterii, a osiemnastomiesięczny okres gwarancyjny na ten podzespół już dawno minął.

Cały proces nie powinien wprawnym użytkownikom zająć więcej niż kilka minut, ale warto zadbać o szczególną ostrożność, ponieważ ten zabieg wymaga przecięcia taśmy radiatora. Może to spowodować przegrzewanie się urządzenia w przyszłości.

Czy ktokolwiek z Was był zmuszony do wymiany baterii w telefonie, w którym była ona wbudowana na stałe?


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.

 • Dawid

  Dobry poradnik dla majstersztyków ,jednak ja wolałbym dać kase i oddać do serwisu i może dostałbym gwarancję gdyby poszło coś nie tak :D Wątpie że ktoś napisze że woli oszczędzić pare groszy kupując tej klasy telefon który nie należy do najtańszych:D

 • tajson

  Bałbym się sam bawić w wymiany z tak drogim telefonem :)

 • Szymon

  ja wymieniałem w iPhone 4 z podobnym wideo poradnikiem . Dałem rade ale została mi jedna śrubka po skręceniu :)

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   Czyli zrobiłeś wszystko dobrze – zawsze coś zostaje :)

 • Tomasz

  Od kiedy to na baterie nokii jest 18 miesięcy gwarancji? Na wszystkie baterie nawet te z lumi 920 i 720 jest gwarancja 6 miesięcy. Wyjątkiem są telefony N8 i E7. Po za tym każde otworzenie telefonu w okresie 2 lat gwarancji kończy się jej unieważnieniem, co grozi sporymi kosztami bo telefon popularny nie jest a części piekielnie drogie.

  • Alek

   Jezeli bateria jest powiazana nierozerwalnie ze sprzetem to jest 24 m-ce gwarancji.

   • Tomasz

    Wyssane z palca. Na każda baterie nokii jest 6 miesięcy gwarancji. Wyjątkiem są baterie w tel N8, E7. Jeśli dalej tak uważasz to podaj źródło gdzie tak piszę. Mówię tu o nokii.