FIFA 13 dostępna dla wszystkich telefonów z Windows Phone

|

FIFA 13

Czy są na sali fani piłki nożnej i jej odpowiednika w cyfrowym świecie? Wydana w połowie 2013 roku gra FIFA 13 na wyłączność Nokii była nie lada gratką dla fanów piłki ponieważ ówcześnie jedynymi dostępnymi tytułami dostępnymi na platformie Windows Phone były gry ze stajni Gameloftu – Real Football 2013 i jego poprzednie wydanie.

FIFA 13 została właśnie udostępniona dla wszystkich telefonów z systemem Windows Phone. Gra obsługuje funkcjonalności, które przynosi XBOX, ale uruchomimy ją na telefonach posiadających 1GB lub więcej pamięci RAM. FIFA 13 wymaga ponad 950MB wolnej pamięci, ale rekompensuje to świetną, wręcz filmową oprawą graficzną, porównywalną do tej z pełnoprawnych konsol.

Fifa 13

Fifa 13

Gra była krytykowana za zbyt trudne do opanowania sterowanie, któremu bliżej jest to udawania symulatora piłki nożnej aniżeli gry arcadowej – tutaj plusy dostawała gra Real Football 2013.

Kolejnym minusem jest w porównaniu do wersji na iOS brak obsługi rozgrywki w trybie multiplayer. Inne gry ze stajni Gameloftu, m.in. Asphalt 7 i Modern Combat 4 udowadniają, że Windows Phone doskonale sprawdza się w tej roli.

Ogromną zaletą wszystkich gier FIFA są licencjonowane kluby i stadiony oraz świetna muzyka. Gra kosztuje 15,49zł, a przed zakupem istnieje możliwość przetestowania jej bezpłatnie

Fifa 13

źródło: wpcentral.com


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.

 • Paweł Zbozień

  „Modern Cobat 4″
  „m” uciekło

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   Ależ te drukarskie chochliki są niesforne ;) Dzięki, poprawione

 • GoroNR

  Ja chcę fifę na mojej 520 :(

 • Łuk Łuk

  FIFA 13 dostępna dla wszystkich telefonów z Windows Phone, posiadających 1GB RAM na pokładzie – chyba tak powinno być, c’nie?

  • Łukasz Majcher

   Autor chyba nie posiada rozumu :P

   • Athlon007

    Albo komentujący nie posiadają go. Przecież to jest z góry wiadome, że jest dla 1GB RAM. Chociaż, gdyby się twórcy postarali, to taki Subway Surfer działał by na Lumii 610 :D

   • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

    Jeżeli po raż kolejny czujesz rozgoryczenie spowodowane brakiem możliwości uuruchomienia opisywanej gry na Lumii 620 to powinieneś wyrazić to w inny sposób niż przez bezpośrednie obrażanie mnie. Kultury trochę. Co do samego tytułu to niestety powinieneś wykorzystać umiejętność czytania i wysilać oczka do przeczytania całego artykulu

    • Łukasz Majcher

     Przepraszam, nie chciałem Cię obrazić. Tak luźno to napisalem, nie mialem nic zlego na mysli

 • Damian

  No chyba nie na wszystkie telefony z windowsphone bo tylko na wp8…

 • Hans_Frank

  Aha, czyli Nokia zbiera sobie takie perełki do siebie a gdy się wszyscy lumiarze nacieszą idzie do ogólnego obrotu

 • Kamil

  A wiadomo coś o wersji na 512 Mb ? Szkoda, że nawet gdy jesteśmy skłonni za grę zapłacić, to i tak nie można