Zamień swój telefon w skaner po uruchomieniu aplikacji CamScanner

|

camscanner

Windows Phone Marketplace poszerza swoje granice i tym samym użytkownicy mają możliwość korzystania z coraz większej ilości gier i aplikacji. Stosunkowo świeżym programem dla użytkowników mobilnych "Okienek" jest CamScanner, który - zgodnie z tematem - pozwoli zamienić smartfon w skaner.

Zasada działania tego programu jest prosta - robimy zdjęcie interesującego nas dokumentu tak, aby ten znajdował się możliwie jak najbardziej na wprost matrycy aparatu. Następnie wystarczy dostosować obszar zaproponowany przez CamScanner i nasza strona jest praktycznie gotowa.

camscanner screen1

Oczywiście możemy dodatkowo dobrać kolorystykę i stworzyć z kilku zdjęć bardziej obszerny dokument. Całość zapisywana jest w pliku PDF, który następnie możemy bez problemu odnaleźć na pamięci naszego smartfonu.

camscanner screen2

CamScanner współpracuje ze SkyDrive toteż dzielenie się danym dokumentem w Sieci również nie należy do trudnych zadań. Niemniej jednak, ten niekoniecznie musimy zapisywać jako .PDF, a równie dobrze możemy po odpowiednim ustawieniu zapamiętać go jako normalny obrazek.

Działanie aplikacji CamScanner pozostawiam Wam do sprawdzenia na własnej skórze. Ten program powinien znaleźć się na smartfonie z Windows Phone każdego ucznia, który ma dużo materiału  w postaci wydrukowanych stron. Nie namawiam do złego, ale powrót do szkół i na uczelnie po przerwie świątecznej może być ciężki :).

Bardziej poważnie, CamScanner niestety można zainstalować jedynie na smartfonach z Windows Phone 8, ale deweloperzy oferują go zupełnie za darmo.

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • tajson

  przyda się! :)

 • CODER_BEST

  oo na pewno się przyda ;D fajnie że za darmo, ale trzeba się rejestrować :p

  • Jonhy Mielony

   No właśnie po co ta obowiązkowa rejestracja i automatyczne synchronizowanie nie wiadomo z czym. Fajnie, że automatycznie wykrywa krawędzie czego nie potrafiła żadna inna testowana przeze mnie tego typu aplikacja, no poza hd scanner z tym, że nie będę wydawał 10zł za aplikację którą użyję raz na parę miesięcy.

 • Mateusz

  polecam też aplikacje CamCard, taki mobilny wizytownik :) ten sam wydawca, ta sama technologia :)

 • bułka

  Windows phone store a nie marketplace panie redaktorze :)

  • Łukasz Pająk

   Marketplace to określenie marketu w tym wypadku. Oczywiście marketplace Windows Phone to Windows Phone Store.

 • Czepialski

  Łukasz Pająk powinien wiedzieć lepiej niż pozostali autorzy (z racji pisania także na Android.com.pl i ostatnich zmian), że grafiki do wpisów powinny być większe, a nie takie małe „pićki” jak ten powyżej. Po wpisaniu w google grafika hasła „camscanner” jest fajny obrazek idealnie pasujący na nagłówek do wpisu, link: http://im.tech2.in.com/gallery/2013/aug/camscannercoverimage_021655378919.jpg

  • Artur Kwiatkowski

   Zgadzam się z powyższym i mam nadzieje, że Łukasz zapamięta :) Obrazek podmieniam.

 • Karol

  Dostępna już dobry miesiąc, bardzo dobra i przydatna apka, polecam!