Windows Phone Assistance: sortowanie alfabetyczne na liście aplikacji

|

windows phone assistance

Witam serdecznie w kolejnym artykule Windows Phone Assistance. Artykuły z tej serii są tworzone wspólnie z wami użytkownikami, dzięki waszym wypowiedziom na forum. Dzisiaj zajmiemy się sprawą pojawiania się liter alfabetu na liście aplikacji. Dotarła do nas informacja, że po zainstalowaniu 40-45 aplikacji na naszych smartfonach pojawiają się pomocne według producenta litery. Wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.
wpa1

Wielu osobom zaczyna przeszkadzać takie rozwiązanie podczas użytkowania swojego smartfonu. Dlatego postaram się wyjaśnić, jak można pozbyć się literek z naszej listy. Istnieją dwa rozwiązania tej sprawy. Pierwsze rozwiązanie jest dość proste, jednak pomaga tylko na chwilę. Zobaczcie w kilku krokach jak to zrobić:

1. Na początek po wejściu w listę aplikacji, trzeba kliknąć lupkę w lewym górnym rogu (uwaga: lupka która znajduję się po prawej stronie przycisków funkcyjnych, nie zadziała tak samo).
krok1

2. Po kliknięciu pojawi się wam lista wraz z klawiaturą pomocną w wyszukaniu konkretnej aplikacji. Możecie wtedy wpisać nazwę szukanej aplikacji po czym pojawi się tylko ona.
krok2

3. Jednak po kliknięciu na strzałkę powrotu na przyciskach funkcyjnych, klawiatura znika i możecie korzystać z listy bez zbędnych liter.
krok3

Przy tym rozwiązaniu jest trochę zabawy za każdym wejściem w listę, lecz jest myślę łatwe dla każdego użytkownika. Drugie rozwiązanie jest bardziej trwałe. Literki w liście znikną wam aż do zainstalowania kolejnych aplikacji. Jeżeli w najbliższym czasie nie planujecie nowości, jest to dobre rozwiązanie.

Rozwiązaniem jest zresetowanie telefonu za pomocą Hard-Reset. Jest to kombinacja klawiszy bocznych, które resetują smartfon wraz z jego pamięcią, czyli waszymi zdjęciami, muzyką, aplikacjami, wiadomościami sms, itp. Jeżeli decydujecie się na takie rozwiązanie i nie chcecie oczywiście utracić danych, trzeba utworzyć kopię zapasową plików w ustawieniach. Jest to dość skomplikowane i musicie być podłączeni do internetu, najlepiej za pomocą WI-FI. Temat tworzenia kopii zapasowej będzie podjęty w następnym artykule Windows Phone Assistance.

Jeśli posiadacie już kopię zapasową w chmurze lub wykonaliście ją, możecie wykonać Hard-Reset waszego smartfonu. Na zdjęciu poniżej podana jest kombinacja klawiszy aby zresetować smartfon. Dodam, że wasz smartfon musi być wyłączony.
hardreset

Dzięki podanym rozwiązaniom usuniecie na krócej lub dłużej literki ze swoich list aplikacji. Jeśli masz więcej pytań zachęcam do bezpośredniego pisania w komentarzach lub do przedstawienia problemu na forum – klik


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia

 • CODER_BEST

  Literki są super ja mam tyle appek, że nie wyobrażam sobie menu bez nich klikamy na literkę i szybko przeskakujemy do wybranej aplikacji. Wystarczy nauczyć się z tego korzystać i to pokochacie ;)

 • bjork-boy

  Na mojej L620 literki pojawiają się po zainstalowaniu 45 app’ki. Jednak po odinstalowaniu jej i zejściu poniżej 45 aplikacji na liście alfabet znika.

  • Daniel Gulewicz

   to dobrze bo niestety w innych zostają, dlatego nie podałem tego rozwiązania

   • kapelusznik89

    Wydaje mi sie ze nowa aktualizacja powoduje ze po doinstalowaniu apliakcji literki znikaja L920

 • antioedipus

  „wraz z jego pamięciom” :P

 • Arkhan

  Można też dopisać że hard reset można wykonać w ustawienia->informacje-> przywróć telefon (albo coś w tym guście, nie mam teraz WP)

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   To już nie jest hard reset, a tzw. Soft reset, inaczej przywrócenie ustawień fabrycznych, wp nazwane „resetuj telefon”. Warto również pamiętać aby po zalogowaniu przy pierwszym uruchomieniu odznaczyc opcję przywracania aplikacji.

   • Konrad Uroda-Darłak

    A nie czasem software reset?;p

    • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

     A czemu nie mówimy hardware reset? ;)

     • Konrad Uroda-Darłak

      Hardware reset to restart urządzenia, a software reset to przywrócenie ustawień fabrycznych.

     • Napior

      soft reset – ponowne załadowanie oprogramowania urządzenia..
      hard reset – ponowne załadowanie warstwy sprzętowej.

      factory reset – usunięcie danych nie fabrycznych z urządzenia.

     • janke

      Kolejny pokemon jak ten wyżej

     • Konrad Uroda-Darłak

      Nie pomyliłeś nazw? Soft reset to hardware reset – hsrd reset ro software reset. Tak twierdzą na WM

     • Napior

      Nie pomyliłem, pamiętaj, że jednym ze sposobów na hard reset jest wyjęcie baterii, czyli natychmiastowe wyłączenie warstwy sprzętowej, a soft reset nawet kernela nie przeładowuje.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Nie ma soft/hard resetu – jest software i hardware reset o ile mi wiadomo …

    • Arkhan

     Ciężko z tymi nazwami.. tak czy siak oba te resety przywracają ustawienia fabryczne, a o to chodzi. :)

 • JQOB

  Powinni dać w ustawieniach 3 opcje dotyczące tych literek:
  - włączone
  - wyłączone
  - automatycznie (czyli od 40-45 aplikacji)

  Każdy byłby zadowolony.

  • Daniel Gulewicz

   może doczekamy takiego ustawienia w aktualizacjach :)

 • Kamecha

  aha, czyli aby trwale usunąć literki należy zrobić hard reset aby usunąć wszystkie aplikacje… no kurna porada po chooju, już lecę resetować!

  • Daniel Gulewicz

   nie usunąć wszystkie aplikacje, aplikacje zapisujesz w kopii zapasowej. Po wykonaniu Hard-Reset przywracasz dane.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Ale co Ci mam wyjaśnić? Która nazwa jest poprawna?