Odtwarzacz filmów VLC już niebawem w Sklepach Windows

|

vlc

VLC media player to jeden z najpopularniejszych obecnie odtwarzaczy multimedialnych. Jest dostępny na niemal wszystkich platformach, od Windowsa zaczynając, przez Linuxa i OS X, aż po Androida i iOS. Odczuwalny jednak jest brak wersji Modern aplikacji VLC na systemu Windows 8/RT oraz Windows Phone. Ta na szczęście ma się ukazać niebawem :)

Klienta VideoLan z interfejsem Modern deweloperzy zapowiedzieli w pod koniec ubiegłego roku. Zespół odpowiedzialny za odtwarzacz rozpoczął wtedy zbiórkę w serwisie Kickstarter, której celem było uzbieranie funduszy na zbudowanie zespołu programistów. Potrzebne było 40 tys. dolarów, zebrano 75 tys. dolarów. Zapowiadana aplikacja miała ukazać się w terminie trzech (3) miesięcy od ukończenia zbiórki. Niestety, problemy napotkane po drodze (aplikacja odtwarzała wideo bez audio) spowodowały opóźnienie jej premiery. Teraz twórcy informują, że dźwięk już jest, a aplikacja pojawi się niebawem. W pierwszej kolejności na system Windows 8, a następnie na Windows Phone 8.

Przyznam, że to jedna z tych aplikacji, których brakuje mi najbardziej – zarówno na desktopie jak i smartfonie. A Wy czekacie? ;)


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • zbychu

  wkońcu… ;D

  • Bart

   SD Card Video Player, YX Player i wiele innych odtwarza napisy – na dziś NIE problemu z napisami. Więc nie wiem skąd takie zdziwienie.

 • super-chruper

  Gdyby potrafił odtwarzać napisy na WP8 (zarówno te w pliku z filmem, jak i w osobnych plikach), to rzeczywiście wprowadziłby małą rewolucję do telefonu.

  • Mateusz

   póki co jest Moli Player który odtwarza SRT ;)

 • Sebastian Czarnecki

  Najważniejsze, żeby posiadał możliwość odtwarzania stream z sieci, bo obecnie nie ma żadnej aplikacji w marketplace, która umożliwiała by otworzyć stream z jakiego adresu.