Today Widgets – aplikacja dla ekranu blokady

|

todaywidget

Teraz twój ekran blokady może być ciekawszy i bardziej funkcjonalny. Producent CrewBeat Team stworzył nową aplikację o nazwie „Today Widgets”. Dzięki niej można śledzić prognozę pogody na najbliższe dni oraz każdego dnia czytać krótkie cytaty. Niestety są one na razie w języku angielskim. W ustawieniach możemy wybrać czy tekst ma być inspirujący, śmieszny, miłosny, życiowy lub dotyczący sportu. Aplikacja za pomocą platformy Bing ustawia na każdy dzień inny obrazek na ekranie blokady. Na dzień dzisiejszy większego wyboru nie mamy, lecz producent zapowiada rozwój.

Po uruchomieniu Today Widgets pojawia się ekran pomocy który wyjaśnia w czterech krokach jak zacząć korzystać z aplikacji.

pomoctodaywidget

Po przesunięciu palcem w prawo możemy skonfigurować widget pogody. Dostępne jest ustawienie jednostek pomiaru temperatury na Celsjusza lub Fahrenheita oraz wybór wyświetlania pogodny na 2 lub 5 dni. Jednak jeśli chcemy korzystać z codziennej prognozy musimy w ustawieniach włączyć usługi lokalizacyjne. Następnie możemy ustawić cytaty wyświetlane pod pogodą. Jedyną zmianą jest kategoria która nam najbardziej odpowiada. Dodatkowo aplikację możemy przypiąć do ekranu startowego i korzystać z informacji podczas codziennego użytkowania. Today Widgets domyślnie używa zdjęć zaczerpniętych z Bing, lecz możemy ustawić własne zdjęcie z telefonu.

Minusem aplikacji jest to, że musimy raz na 14 dni otworzyć ją w celu kontynuowania aktualizacji ekranu blokady. W sklepie Marketplace jest ona darmowa. Wymagany jest Windows phone 8.

Today Widgets na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia

 • Ghorir

  Mocno pali baterię?

  • janko

   A skąd ten d e b i l ma to wiedzieć skoro przeczytał o tym na jakimś portalu bo żeby samemu coś zrobić to już nie.

  • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

   Korzystałem z wielu aplikacji dodających coś więcej na ekranie blokady niż standardowe informacje i nie zauważyłem jakiegoś znacznego spadku długości pracy na baterii. To działa tak, że po prostu do obrazka/tapety wklejane są teksty. Te teksty to również obrazki, ale aktualizowane przez aplikacje.

  • Daniel Gulewicz

   też nie zauważyłem wzrostu poboru energii, a używam tą aplikację.

 • Michał Osajda

  jest coś podobnego na wp7.8?

  • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

   Raczej nie. Dopiero w WP8 pojawiła się możliwość ingerowania zewnętrznych aplikacji w ekran blokady

 • Pingback: Lockmix dostaje aktualizację - dodano widgety Facebooka i Twittera