Rok 2014 może wprowadzić kolejnego gracza do świata Windows Phone: Xolo

|

xolo lava 6

Nowa wersja systemu, Windows Phone 8, sprawiła że wielu czołowych producentów odcięło się od Microsoftu i skupiło się tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń z Androidem. Tak postąpiła między innymi koreańska firma LG, która uznała, że nie opłaca im się produkować urządzenia z systemem od firmy z Redmond. Po wielu zamieszaniach spowodowanych między innymi brakiem aktualizacji dla starszych słuchawek, w grze została garstka producentów: Nokia, Samsung, HTC i Huawei. Skromnie, ale biorąc pod uwagę "aktywnie" działające firmy to pozostają tylko i wyłącznie Finowie.

Od momentu premiery mobilnych "Okienek" w znanej nam obecnej odsłonie, pojawiała się ogromna ilość plotek dotyczących pojawienia się jakiegoś nowego gracza. Jednak do dzisiaj nic się nie zmieniło i dalej prym wiedzie Nokia. Okazuje się jednak, że do walki w świecie Windows Phone szykuje się nowy zawodnik. Nie jest to żaden ze znanych, Europejczykom, producentów. Nowa plotka dotyczy indyjskiego producenta Xolo, o którym mogliście słyszeć w zeszłym roku, gdyż jako pierwszy przedstawił światu smartfon oparty na układzie Intel Atom (widoczny na zdjęciu powyżej). W Indiach bardzo szybko rozwinął się miejscowy rynek telekomunikacyjny, a Xolo jest jedną z firm określających się jako "premium". Ich model korzystający z mobilnego systemu Microsoftu najprawdopodobniej pojawi się na początku nadchodzącego nowego roku. Niemniej jednak, to pierw firma z Redmond ma przedstawić nową wersję oprogramowania, Windows Phone 8.1, gdyż to ta edycja systemu ma trafić do słuchawki Xolo.

Jak widać, Microsoft nie dąży do tego, aby stać się drugim Apple - wcześniej plotki głosiły, że producent Windows Phone zapłacił ogromne pieniądze Samsungowi za zaangażowanie w mobilne "Okienka", a teraz widać zainteresowanie mniej znanych firm. Model Xolo z mobilnymi "Okienkami" ma niewiele kosztować, ale nie wiadomo czy pojawi się w Europie - pozostaje czekać.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Arkhan

  Ahh.. intel atom na telefonach, jeden rdzeń, a wydajność dwurdzeniowca, dzięki hyper threading, przy którym rdzeń pracuje jak dwa rdzenie. :) Intel wymiata na każdej platformie :)

  • Drzemor

   HT w atomach działa na zasadzie 1 Rdzeń + ~15-30 % także nie ma czym się podniecać, jażeli nie wierzysz odsyłam na Wiki bądź inne źródło informacji.

   • http://Surething.pl/ Rafał Kurczyński

    Używając tego na żywo, działa to prędkością Snapdragona S4 ;)

    • Drzemor

     na czym konkretniej?

     • Arkhan

      Z tego co ja czytałem to 1 rdzeń + 60% ale działa to nadzwyczaj wydajnie. :)

     • Drzemor

      Daj źródło, poczytam sobie i pośmieję się ;)

      Poza tym i tak multitasking na WP leży, więc nie było by praktycznie odczuwalnej różnicy. i tak wolę Snapdragona S4 który posiada fizyczne 2 rdzenie, niż atoma z 1 rdzeniem i mało efektywnym HT.

     • Arkhan

      Chodzi o wydajność widoczną a nie o cyferki w benchmarkach, a śmiga to bardzo ładnie. :) Nie wiem jak ci multitasking w WP leży jak śmiga aż miło o.O Nigdy nie miałem z nim problemów, a używam WP od WP 7.5

     • Drzemor

      Wiesz bardzo irytujące jest np to, że podczas korzystania z czytnika ebook chcę coś sprawdzić na necie, wchodzę na przeglądarke, sprawdzam, wracam do czytnika a tu w nieskończoność mieli „wznawianie” nie tylko przy czytnikach e-książek ale również pdf , apki YT albo GG .. Co kończy się po prostu zamknięciem i musem odpalenia apki na nowo. Ale to już kwestia przyzwyczajenia.

     • Arkhan

      Nie mów że nie wpadłeś na to żeby wrócić do multitaskingu i jeszcze raz wybrać tą aplikację :D często to wznawianie się zacina i wystarczy tak zrobić. :)

     • Drzemor

      Próbowałem, nic nie dawało, hard reset nie pomagał. Najwyraźniej trafiłem na jakiś zbugowany model, bywa ;)

     • http://Surething.pl/ Rafał Kurczyński

      Andro bieda, 4.1 Jelly Bean

 • galtom

  Do autora: „pierw” – raczej najpierw ;-)
  http://www.pwn.pl/?module=multisearch&search=pierw&submit2=szukaj

  • masquamacus

   Nawet jeśli „pierw” ma być skrótem potocznym od „wpierw” to we współczesnej polszczyźnie wpierw jest słowem uważanym za poprawne, jednak nie uchodzi ono za zbyt eleganckie.