Nokia Camera Beta dla wszystkich urządzeń z serii Lumia

|

nokia camera beta

Wraz z premierą fotograficznego modelu Lumia 1020 Nokia udostępniła aplikację Nokia Camera, czyli połączenie funkcji aplikacji Nokia Pro Cam i Nokia Smart Cam. Niestety, aplikacja Nokia Camera była dostępna jedynie dla urządzeń z serii PureView, czyli Lumii 920 i wyższych modeli. Dziś, zgodnie z obietnicami, Nokia udostępniła wersję aplikacji współpracującą z pozostałymi modelami z serii Lumia – Nokia Camera Beta.

Nokia Camera to nowa wersja aplikacji Nokia Pro Cam, która zachowuje wszystkie jej dotychczasowe funkcje, a jednocześnie wzbogaca ją o najlepsze cechy aplikacji Nokia Smart Cam. Tryb automatyczny ułatwia robienie świetnych zdjęć oraz zapewnia szybki dostęp do trybu sportowego i nocnego. A kiedy chcesz stworzyć perfekcyjną kompozycję, tryb ręczny pozwala na zmianę ekspozycji, prędkości migawki, ISO, balansu bieli i ostrości. Jest też dostępny tryb inteligentnej serii, w ramach którego można zrobić serię zdjęć i połączyć je na różne sposoby. Możesz uwypuklić ruch, usunąć poruszające się obiekty albo pokazać akcję przy użyciu efektu stroboskopu. Możesz też zmieniać twarze na zdjęciach grupowych, tak by wszyscy mieli otwarte oczy. Zapisywane są oryginale wersje zdjęć, dzięki czemu możesz powiększać, kadrować i edytować zdjęcia długo po ich zrobieniu.

Aplikacja Nokia Camera Beta wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Amber.

Aby ustawić Nokia Camera Beta jako domyślną aplikację aparatu przechodzimy do Ustawień > aplikacje > zdjęcia+aparat > na samym dole wybieramy z rozwijanej listy pozycję „Nokia Camera Beta”.

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Fatalek

  Aplikacja fajna i jak najbardziej przydatna. Na pewno sprawdzę:D.

  @OT Czemu nasz portal nie ma mobilnej wersji?

  • Artur Kwiatkowski

   Będzie miał niebawem ;)

   • Arkhan

    Jest wreszcie przycisk ekranowy! Mam pytanie, o ile Artur tego używasz, czy przy tej aplikacji ostrość jest cały czas automatycznie ustawiana, tak jak w iPhonach i we wszystkich androidach? Chodzi mi o to że włączam aparat i automatycznie ostrość już mam dostosowaną a zrobienie zdjęcia to ułamek sekundy, czy jest tak jak to sobie genialny MS wymyślił że najpierw trzeba wyostrzyć a potem zrobić zdjęcie? :)

    • Artur Kwiatkowski

     Są dwa scenariusze działania:
     1) Włączasz aplikacje, przyciskasz spust aparatu lub przycisk aparatu na ekranie -> aplikacja najpierw ostrzy, a później cyka.
     2) Włączasz aplikacje, na ekranie dotykasz obiektu na który ma być ustawiona ostrość, aplikacja ostrzy obiekt, cykasz spustem aparatu albo przyciskiem na ekranie -> aplikacja od razu robi zdjęcie.

     • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

      Ja jeszcze dodam od siebie tyle, że ostrzy za każdym naciśnięciem spustu. Bez znaczenia, czy wszystkie zdjęcia po kolei będą np miały ostrość na nieskończoność, to zawsze ostrzy. No chyba, że ręcznie przestawisz ostrość.

      Mam nadzieję, że poprawią tą aplikację, aby mogła konkurować z iPhonową – przynajmniej w kwestii szybkości wykonywania zdjęć.

     • Kamil Motulewicz

      A ja mam nadzieję, że kamera z iPhona kiedyś dogoni te, które są w Lumiach. Dodali kolejną diodę flash oraz @720p 120fps do zwolnionego tempa, po prostu rewolucja :D

     • Arkhan

      No to nadal porażka :( MS nie uczy się na błędach.. wyostrzenie i zrobienie zdjęcia trwa zbyt długo. iPhone robi zdjęcia tak szybko, ponieważ telefon cały czas przy włączonym aparacie się wyostrza na całości ekranu, albo tam gdzie dotkniemy i tak powinno być wszędzie, wtedy robienie zdjęcia trwa ułamki sekund.

     • Cezary

      Witam u mnie w Lumi 720 zainstalował się program i właczył ale nigdzie nie mogę zanaleść jak ustawić jako program domyślny do robienia zdjęć i filmów. Wychodzi żę w lumi 720 nie ma w ustawieniach zakładki -aplikacje. Ktoś próbować to robić na L 720.
      dzięki

 • lubietelefony

  Czym tak w ogóle różni się Nokia Camera od Nokia Camera Beta?

  • Artur Kwiatkowski

   Tym, że jest dostępna na niższe modele.

   • lubietelefony

    Na swojej L820 miałem i Nokia Camera i Nokia Camera Beta i tak minimalnie, lecz Beta troszkę gorsze zdjęcia robiła.

 • domino

  czy sie różni wersja zwykla od beta? Mam lumie 920 to lepiej zostać przy zwyklej wersji czy zainstalować wersje beta?

 • latek2

  A czy na lumii 520 będzie działał czas naświetlania do 4 sekund jak w nokiach pureview?