Microsoft zwiększa limit pobieranych danych z Windows Phone Store za pomocą sieci operatora

|

windows phone

Mobilny świat technologii coraz szybciej się rozwija i to musi być uwzględniane przez systemy operacyjne przeznaczone na smartfony. Windows Phone w wielu przypadkach bardzo często jest w tyle, co pokazuje chociażby sytuacja z jakim opóźnieniem wprowadzane są nowości z zakresu coraz wydajniejszych podzespołów. W tym newsie jednak skupimy się na mniej widocznym problemie jakim jest pobieranie produktów z Windows Phone Store.

Analizując poprzedni akapit, możemy zauważyć, że coraz więcej krajów korzysta z sieci 4G (LTE i LTE-A). To oznacza, że abonenci operatorów komórkowych otrzymują coraz szybszy Internet za mniejsze stawki w przeliczeniu na ceny jednostkowe. Taka postać rzeczy wymusiła na Microsofcie drobną zmianę w Windows Phone, która irytowała wielu użytkowników. Chodzi oczywiście o limity wielkości pobieranych plików z Windows Phone Store. Dotychczas całość była podzielona następująco: do 20MB za pomocą sieci operatora, a powyżej tylko i wyłącznie za pomocą WiFi.

Ostatnie informacje pochodzące od użytkowników z różnych regionów świata zdają się potwierdzić hipotezę, że firma z Redmond podniosła ten pierwszy limit do 100MB. Oznacza to, że obecnie coraz można pobierać 5-krotnie większe gry i programy bez konieczności podłączania urządzenia do WiFi. Ta zmiana ma również swoje podłoże w coraz cięższych aplikacjach, które dodawane są do rozrastającej się bazy Windows Phone Store.

W Polsce powyższe zmiany mogą dotrzeć w późniejszym czasie, ale już dzisiaj możecie sprawdzać czy jesteście w stanie pobrać większe gry i/lub aplikacje. Niemniej jednak 100MB może się wydawać wciąż za małą ilością dla osób, które posiadają nielimitowany transfer internetowy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem całej sytuacji mogłoby być dodanie osobnej opcji w ustawieniach, w której to użytkownik narzucałby limit informujący go o dużym programie do pobrania.

źródło: WPCentral


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Bounce

  „◾ponad 100MB za pomocą WiFi przy podłączonej ładowarce”, że ten limit niby istnieje?

  • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

   O, ja też tego nie zauważyłem. Pobierałem wczoraj gierkę 2GB bez podłączonej ładowarki i nic mi nie krzyczało…

  • Łukasz Pająk

   Z tego, co pamiętam, a było to dawno to tak – gdzieś nawet w jakiejś instrukcji Microsoftu to było. Jednak jeżeli już został zdjęty to musiało to umknąć mojej uwadze.

 • Adrian

  Nareszcie dobra nowina :)

 • http://michal.zalecki.pl/ Michał Załęcki

  Pierwsze słyszę o takich ograniczeniach. Nie raz instalowałem Asphalta czy inne Modern Combat bez podłączonej ładowarki, a nawet raz bez włączonego WiFi (aktualizacja A7, zabolało transfer, anulowałem po jakichś 400MB). Te limity to są na wszystkich telefonach? Bo raczej nie na moim :P

  • Łukasz Pająk

   Dzięki za informację – news poprawiony.