Inteligentny zegarek od Nokii/Microsoftu może pojawić się w 3. kwartale przyszłego roku

|

nokia morph

Smartwatch, czyli zegarek XXI. wieku. Ten typ urządzenia nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony do świata Windows Phone. Pisaliśmy niedawno o Pebble Watch, ale na smartwatcha stworzonego dla słuchawek z mobilnymi "Okienkami" musimy jeszcze trochę poczekać. Głównym powodem takiej sytuacji jest małe zainteresowanie producentów systemem Microsoftu. Na szczęście jest jeszcze Nokia, która niedługo trafi pod nowe, stare skrzydła.

Na początek warto przypomnieć o dwóch konceptach Fińskiej firmy, które zostały przedstawione na długo przed pierwszymi smartwatchami. Pojawiły się one pod nazwami: Kinetic i Morph. Zacznijmy od tego pierwszego rozwiązania, o którym pewnie część z Was słyszała. Prezentuje się ono następująco:

Morph - z kolei o tej technologii z pewnością słyszała szersza grupa odbiorców, pomimo że niewiele osób mogło z niej korzystać. Oto jak miałaby wyglądać ta koncepcja.

Łącząc obie technologie i zamknąć je w zegarku, otrzymujemy jedną z najlepszych i najciekawszych propozycję, którą Nokia już po przejęciu przez Microsoft powinna pokazać światu w trzecim kwartale zbliżającego się coraz szybciej nowego roku. Nie trudno domyślić się, że większość funkcji i programów z Windows Phone typu: Here Maps będzie połączona ze smartwatchem Nokii.

Druga połowa przyszłego roku przybliża nas również do nowej wersji mobilnych "Okienek" oznaczonej numerkiem dziewiątym. Można wszystkie powyższe fakty powiązać, aczkolwiek na wszystko przyjdzie czas. Wracając do głównego tematu - jak wyobrażacie sobie połączenie powyższych technologii w rzeczywistości?

źródło: Nokia Power User


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • PathfinderPL

  Opcja urządzenia w nanotechnologii jest fajna. Ciekawe ile z tego zostanie i ile w ogóle dojdzie do skutku.
  Interesuje mnie też wersja 9 okienek. Aktualne 8, i te które dostaną 8.1, również dostaną 9?

  • Łukasz Pająk

   To niestety stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

   • PathfinderPL

    Czyli pożyjemy, zobaczymy.

 • ad343

  Przydał by się taki zegareczek:) a tak z innej beczki sprawcie aktualizacje map w here map. oddane dziś odcinki dróg GDDKIA już są w mapach . pewnie komuś się przyda na święta:)

  • Artur Kwiatkowski

   U mnie Here Maps nie wykrywa aktualizacji map.

 • Athlon007

  Morph jest naprawdę bardzo intrygującym projektem, jednak jaka byłaby cena. Nie sądzę aby to było w granicy Nokii Lumii 920, a nawet 2520. Podejrzewam, że mogłaby być w granicy najlepszego iMaca lub taniego samochodu! Ale sam projekt – boski!

  Bendy jest mniej zaawansowany technologicznie, ale równie ciekawy jak wymieniony wyżej koncept. Nie napiszę zbyt wiele o nim, bo go nie znam.

  Oba projekty są super! Szkoda tylko, że najprawdopodobniej ich nie uświadczymy.

 • Tomek Palesa

  projekt ARA, a teraz to, przyszły rok zapowiada się ciekawie i to bardzo :D