Envelo od Poczty Polskiej zmierza ku Windows Phone

|

envelo

Słyszeliście o platformie Envelo? Jest to marka pod którą Poczta Polska prowadzi działania w sieci. Envelo pozwala na nadawanie papierowych listów bez wychodzenia z domu. Brzmi prosto i fajnie, a jak jest w rzeczywistości? To koniec stania w kolejce po znaczek! Nawet do skrzynki już nie będzie trzeba chodzić, bo możemy wysłać także listy i kartki. Oczywiście teoretycznie – pocztówki na święta wysłałem dzisiaj sam, pisane odręcznie, ale z neoznaczkiem ;)

Kilka dni temu sieć obiegła informacja o debiucie platformy Envelo od Poczty Polskiej na urządzeniach mobilnych. Niestety, wśród nich nie znalazła się aplikacja na system Windows Phone. Czym prędzej wysłałem zapytanie o planach dotyczących aplikacji na Windows Phone. Oto odpowiedź jaką otrzymałem:

Obecnie trwają prace nad aplikacją dla Użytkowników Widnows Phone, aplikacja powinna być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Mam nadzieje, że na Wielkanoc będę mógł już wysłać kartkę z mojego telefonu z systemem Windows Phone.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • PathfinderPL

  Usługa fajna. Czekam tylko aż wprowadzą możliwość wydrukowania kodu listu poleconego z danymi (dane podane w systemie PP), znaczkiem, aby tylko zanieść list na pocztę. Tak jak działa w przypadku nadawania paczek.
  No i skąd nazwa Envelo? Ciężko to zapamiętać i dziwnie brzmi jak na nasz kraj. Może to jakiś większy plan.

  • prV

   Pewnie od envelope – koperta.

   • PathfinderPL

    Zapewne. Widać wszystko musi być a’la zagraniczne.

 • Dj stonka

  W sumie cos takiego jak nokia pocztówka

 • Jozek

  Jesli chodzi tu o pocztowki aka nokia pocztowki ktora juz nie dziala .. to czy sa one za free ?