AutoRadar – komórkowe CB-Radio

|

AutoRadar

Znany wszystkim Yanosik może zostać zdetronizowany. AutoMapa wprowadza aplikację AutoRadar. Do dyspozycji zostaną oddane informacje o tysiącach fotoradarów, punktów kontroli drogowej, przejazdów kolejowych i wielu innych miejscach szczególnie niebezpiecznych i tych, które spędzają sen z powiek kierowców.

Program ten bazuje na bardzo dużym doświadczeniu twórców AutoMapy. Informacje udostępnione przez AutoRadar opierają się na społeczności AutoMapy i serwisów takich jak Miplo.pl czy Targeo.pl. AutoRadar powie nam gdzie zwolnić, by uniknąć mandatu, gdzie znajduje się fotoradar czy odcinkowy pomiar prędkości. Aplikację urozmaicają takie informacje jak korki, wypadki, nieoznakowane radiowozy. Podczas jazdy możemy oczywiście zaraportować zdarzenie, które aktualnie mijamy. Nie zabraknie również punktów POI.

AutoRadar

Ciekawostką jest to, że nie znajdziemy tutaj żadnej mapy. Każdy punkt jest pokazywany na trójwymiarowej siatce w formie radaru względem naszego pojazdu. Pojawią się również informacje dotyczące dozwolonej prędkości i sygnały dźwiękowe dotyczące każdego ważnego zdarzenia. Kolejną ciekawą opcją jest sygnalizowanie przekroczenia 10MB transferu – jest to bardzo miły dodatek, który pozwoli użytkownikom dbać o ilość przesyłanych danych

Jest to duży cios dla aktualnego króla komórkowego CB-Radia, czyli Yanosika. Jak silny? To już zweryfikują użytkownicy. Podobnie jak w AutoMapie będziemy informowani o zdarzeniach przez Krzysztofa Hołowczyca.

Aplikacja jest dostępna za darmo. Co ważne, AutoRadar dostępny jest dla Windows Phone 8, ale również Windows Phone 7.5 co z pewnością ucieszy wielu użytkowników starszych urządzeń.

Dziękujemy za informację użytkownikowi deon

AutoRadar na Windows Phone 7.5 i 8:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.

 • krzysiwonka

  No ciekaw jestem jak się to będzie sprawowało w praktyce. Ostatnio ubyło mi właśnie 200 zł z kieszeni i 6 pkt z prawka…. Czekam na linka to aplikację napewno wypróbuję tym bardziej że jest za free….

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   Można już pobierać :)

  • wajdzik

   Polecam jazdę z Yanosikiem :P Jakoś z nim bezpieczniej się czuje. ;]
   No i oczywiście -> NIE ŁAM PRZEPISÓW (pisze, żeby nie było, że polecając Yanosika nawołuje to łama PRD )

 • PathfinderPL

  Jeszcze nie jechałem z tym programem, ale na sucho, w tej chwili, więcej osób zalogowanych jest do Yanosika (ponad 20 000 vs. niecałe 16 000). Zobaczę jeszcze w godzinach szczytu jak to będzie się kształtować.
  Plus dla AutoRadaru za brak reklam.
  Plus dla AutoRadaru za możliwość zgłoszenia pomiaru odcinkowego.
  Minus za sposób dodawania zgłoszeń. W przypadku Yanosika ikonki są na
  głównej stronie. Niestety AutoRadar ma jeszcze jeden przycisk czyli + po
  kliknięciu, którego można wybrać dopiero zgłoszenie. Podczas jazdy nie
  jest to wygodne. Skoro lista się rozwija ikonki powinny być nieco
  większe. Na mniejszym urządzeniu może być niewygodnie robić zgłoszenia.
  Na 4,5 jest na granicy wygody.
  Minus za brak możliwości obracania ekranu w przypadku zmiany pozycji telefonu (Yanosik może i jest to przydatne).

  To tak na szybko, po pierwszym kontakcie.

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   Aplikacja pojawiła się w sklepie dziś o północy, więc trzeba jeszcze poczekać na rozreklamowanie jej. Odnośniki do niej podaliśmy pierwsi w Polsce, niedługo za tym pojdzie cała reszta. Trzymam za AutoRadar kciuki, ponieważ jakaś konkurencja musi być, a aplikacja wydaje się mieć przyszłość.

   • PathfinderPL

    Skoro dziś jest pierwszy dzień kiedy można pobierać aplikację na wszystkich platformach to liczba zalogowanych jest spora. Konkurencja oczywiście się przyda.
    Jako pierwsze napisały chyba serwisy motoryzacyjne. ;)

    Tak czy inaczej napisałem co na pierwszy rzut oka jest ok, a co wypadałoby poprawić w samej aplikacji. Twórcą życzę powodzenia, a kierowcom (i sobie ;) ) tras szybkiego ruchu i autostrad bo wtedy takie aplikacje będą miały mniej sensu.

   • macias

    Działa w tle?

    • mikehc182

     tak :)

 • Otniel

  Zauważyłem, że aplikacja błędnie wskazuje obowiązujące w danym miejscu ograniczenie prędkości. W wielu miejscach wcale nie pokazuje. Jednak działa zdecydowanie lepiej niż Yanosik i co najważniejsze nie ma reklam. Wykazuje też umiarkowany apetyt na dane. Już przy pierwszym uruchomieniu dostałem ostrzeżenie o radarze, którego nie było. Naviexpert żre sporo danych, ale ma też mapy i bardzo dokładnie wskazuje ograniczenia prędkości.

 • wajdzik

  Brak mapy to ma być plus? W Yosiku mapa już nie raz mi się przydała, a mieć dwie nawigacje w tym samym czasie odpalone tonie widzę potrzeby.

  • http://windows-phone.pl/ Damian Suwała

   Brak mapy, która została zastąpiona radarem to ciekawostka, tak jak jest napisane w tekście :)

   • wajdzik

    Ale skoro automapa tak zrobiła to oni to uznali za plus i tego nie rozumiem. Wygląda to fajnie, ale praktyczność zerowa.

  • cccp

   zgadzam się.. Yanosik jest jaki jest ze swoimi wadami.. ale navi+traffic nie raz uratował kilka zł na paliwo i kilkanaście minut stania w korkach
   „informacje dotyczące dozwolonej prędkości” – z czasem bywają irytujące :) i dodatkowo uczą głupiego odruchu niepatrzenia na znaki a opierania się tylko na wskazówkach Hołowczyca :P

 • Zibi

  Zdecydowanie wolę Yanosika.

 • PathfinderPL

  Jednak Yanosik. Godziny szczytu i Yanosik ma ponad 51 000 zalogowanych, AutoRadar niecałe 16 000. Dodatkowo mam wrażenie, że liczba na AutoRadarze jest stała niezależnie od pory.

 • Ed

  Super, to jest ostrzegacz i taką funkcję ma spełniać, a w Yanosiku ta niby mapa to porażka i daliby sobie z nią spokój. Yanosik zablokował się, nie słucha użytkowników, nie może zmienić nazw przycisków bo będzie niekompatybilne z tymi terminalami które każdemu wciska.
  Mają problemy z serwerami itp. Testuję AutoRadar i jako ostrzegacz jest super, jak tylko wzrośnie liczba użytkowników będzie ideał.

 • PathfinderPL

  Coś czuję, że jakaś lipa jest z tym AutoRadarem. Cały czas liczba osób zalogowanych jest w okolicy niecałych 16000.Zarówno zraz po wypuszczeniu aplikacji jak i te kilka dni później. Mam wrażenie, że ta liczba jest „wstawiona” celowo, aby dobrze to wyglądało. Oczywiście mogę się mylić…

 • Kamil

  to co, już lada chwila będzie Auto Mapa na WP ? :)

 • Marek

  AR 100 razy lepszy nie wiesza się,brak reklam.Według mnie brakuje poziomej pozycji,yanosikiem jeździłem dosyć długo ale czym nowszy tym gorszy a nawigacja to czyste dno więc nie wiem po co w tym programie potrzebna.Teraz się przesiadłem na AR i nie narzekam,yanosik już mnie wkurzył tymi zwiechami i itp.