Wkrótce Lumia będzie w stanie określić nasz stan emocjonalny, pojawił się nowy patent

|

patent

Jesteś smutny, zły, a może właśnie dostałeś napadu szaleńczego śmiechu? Wkrótce twoja Lumia będzie potrafiła te emocje rozróżnić i dodatkowo określić konkretną emotikoną.

Nokia złożyła wniosek o patent, dzięki któremu Windows Phone będzie potrafił określać emocje, biorąc pod uwagę takie czynniki jak szybkość pisania, ilość popełnianych błędów i częstotliwość używania klawisza “backspace” czy “delete”, ale również używając zewnętrznych urządzeń.

Kiedy telefon zindentyfikuje daną emocję, przednia kamera może wtedy wykonać zdjęcie, które może być zastosowane zamiast standardowych emotikonek. Może również posłużyć do zmiany statusów na portalach społecznościowych, itp.

Pełna treść patentu dostępna tutaj

Takie informacje o Nas otwierają duże pole do popisu dla programistów. Może to być na przykład uruchamianie muzyki dopasowanej do nastroju, albo zmiana tapety czy intensywności koloru kafelków.

Ten i wiele innych przykładów potwierdzają, że technologia nie jest w stanie przejść obojętnie obok naszej fizjologii. Od dawna wykorzystywane są mierniki pulsu i tętna podłączane do telefonu, telefon może już określić czy użytkownik na niego patrzy, albo się porusza i uruchamiać dane akcje. Nasze urządzenie wie czy jesteśmy w ciemnej łazience, czy w oślepiającym słońcu, dzięki czemu automatycznie ustawia jasność ekranu. Wiele funkcji jest pomocnych, ale przy równie wielu pojawiają się wątpliwości sensu ich wprowadzania.

A może to my pozwalamy na zbyt dużo?

źródło: nokiapoweruser.com


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.