Unia Europejska nie widzi przeciwwskazań w sprawie przejęcia oddziałów Nokii przez Microsoft

|

microsoft nokia

Powracając po dłuższej przerwie, ponownie pragniemy informować Was o rozwoju świata Windows Phone. Na początek warto przypomnieć jedno z najważniejszych wydarzeń, które miało miejsce 3. września bieżącego roku. Wtedy to dwie najważniejsze firmy dla mobilnych "Okienek", czyli Microsoft i Nokia ogłosiły, że została dopięta umowa umożliwiająca scalenie się korporacji z Redmond z najważniejszymi oddziałami fińskiego producenta urządzeń mobilnych.

To jednak był dopiero początek zmagań Microsoftu, który chcąc w części przejąc markę "Nokia", musi uzyskać wiele zezwoleń. W przypadku naszego kontynentu, takie pozwolenie dla większości państw wydaje Unia Europejska. Z powyższą prośbą, Microsoft zgłosił się już 3 tygodnie temu. Na wydanie odpowiedniej decyzji Komisja Europejska ma czas do 4. grudnia w czasie którym to będą prowadzone odpowiednie analizy całej transakcji. Jednak już teraz - dzięki nieoficjalnym źródłom - możemy stwierdzić, że Nokia definitywnie zostanie przejęta pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak podaje Reuters, stanie się to bez żadnych dodatkowych warunków i transakcja zakończy się na zapłacie Finom 5,4 miliardów Euro. Niemniej jednak, na oficjalną informację musimy poczekać najpóźniej do - wymienionego wcześniej dnia - 4. grudnia.

Oddział technologii mobilnych Nokii może okazać się najlepszą inwestycją Microsoftu w ciągu ostatnich lat. To jednak dopiero okaże się po uzyskaniu wszelkich pozwoleń. Pierwszy i jeden z najważniejszych kroków można uznać za pomyślnie wykonany. Razem z wypełnieniem wszystkich wymaganych punktów, możemy spodziewać się pierwszych smartfonów z logiem Microsoft i oczekiwać należytych zmian.

źródło: Pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • krzysiwonka

  Czy teraz tak już będzie? Jeden artykuł co 2 tygodnie?

  • janke

   a co straciłeś? bo chyba masz zaćmę lub debilizm że czekasz na cokolwiek jak inne portale sa ciekawsze

   • krzysiwonka

    Wiem że są ciekawsze debilu ale ten portal też lubiałem przeglądać

    • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

     Ja kibicuję temu portalowi od trzech lat i liczę, że kiedyś wreszcie podniosą się

     • janke

      albo jesteś sparaliżowany od cebulek po stopy albo ten co kopiuje teksty jest twoją rodziną. Debil trzy lata zmarnował.hehehehehe

     • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

      Jeżeli dla Ciebie odwiedzanie jakichśtam portali, czy ogólnie korzystanie z internetu jest jakimś poważniejszym priorytetem to ja Tobie na prawdę współczuję. Nie, akurat moje ostatnie trzy lata obfitowały w wiele owocnych spraw. Ty z kolei możesz pozdrowić rodziców i liczyć, że nie zrobią ci szlabanu na komputer, jeżeli ktoś uzna kiedyś, że go obraziłeś czy szykanujesz i ma znajomego prawnika, który bez problemu dogada się z prokuraturą. Uwierz, że nie jesteś anonimowy.

      Korzystasz z facebooka lub google? Piszesz te wszystkie bzdury z jednego kompa? Proxy i resetowanie neo nic ci nie da. Nawet ta „czarna” przeglądarka też 100% anonimowości nie zapewnia

    • bjork

     „lubiałeś”? A w jakim to języku, bo nie po polsku przecież

     • janke

      debil z debilem się dogada. a po drugie po co się mają podnieść? Przecież gimbus z androidem nie będzie w nieskończoność tłumaczył donosów z zagranicznych stron bo nic innego tu nie było

     • bjork

      a ty tam w tej urynomanii.pl to taki „tfurczy” jesteś? przecież to wszystko z zagranicznych forum przetłumaczone macie, z czego wiekszosc z XDA

  • Piotr

   Dokladnie. To jest to samo o czym pisalem w poprzednim poscie. Autor artukułu napisal, ze „wrocili po dluzszej przerwie”.. Wiec moze zaczna nadrabiac zaleglosci.

  • Łukasz Pająk

   Skoro powrót to postaramy się wszystkie najbardziej interesujące informacje Wam przedstawiać. Z tego miejsca proszę wszystkich o podsyłanie nam źródeł z wiadomościami, które uważacie za wartościowe poprzez odpowiedni link na stronie głównej portalu.

   • janke

    a co ty kó.rwa teraz na łatwiznę idziesz? Zresztą wystarczy poczytać poprzednie wpisy, zero wiedzy merytorycznej w temacie. Nie ośmieszaj się kretyn.ie

    • Łukasz Pająk

     Co nazywasz łatwizną? Ukrywanie się pod zmienionym IP i wyzywanie „anonimowo”?

     • Damian

      W2 dzisaj jest w promocyjnej cenina ibodoo.pl

    • http://wezeizlacza.pl/ Damian Suwała

     Wg. Ciebie jedynie merytoryczny wpis to taki, który pojawił się jako pierwszy? Taki, który pochodzi od źródła? Proszę Cię, wskaż mi jeden polski portal traktujący o WP, który nie posiłkuje się zagranicznymi portalami.

     Możesz oczywiście powiedzieć, że masz to gdzies i nie będziesz mi odpowiadał, ale to będzie tylko potwierdzeniem tego, że jeszcze nie dorosłeś do prowadzenia dyskusji (szczególnie wtedy, kiedy to ty ją rozpoczynasz)

 • asd

  po co przejeli nokie zeby robic pod szyldem microsoft? ja bym na ich miejscu pozostal przy nokia i dodac z tylu na obudowie microsoft (tak jak google nexus i logo producenta). chodzi pewnie bardziej o samo lumia niz nokia, ale co ja tam wiem :) pozdro

 • Bounce

  Nie narzekajcie na braki newsów, raz jest lepiej, raz gorzej. :)