Specjalna edycja Nokii Lumia 520 powstała na zamówienie SSC Napoli

|

lumia 520 limited edition napoli 3

Jednym z wielu aspektów, który sprawił, że Nokia wybiła się ponad inne firmy produkujące smartfony z Windows Phone była wszechobecna promocja. Obecnie, gdy Finowie nie mają się czego obawiać ze strony Samsunga, HTC czy też Huawei, Nokia zaczyna rywalizację crossplatformową. Patrząc na Polskę, fińska firma nie ma zbyt trudnego zadania polegającego na uzyskaniu wysokiej pozycji na rynku sprzedaży mobilnych urządzeń. Inaczej sytuacja wygląda za granicą.

Takim państwem są Włochy, które swego czasu również cenili wyrobioną markę wytrzymałymi telefonami. Niestety, ale długa stagnacja w rozwoju Nokii spowodowała, że Włosi przerzucili się na inne firmy. Finowie postanowili odnowić swoje stare kontakty i tak oto powstała specjalna edycja najpopularniejszego modelu Nokii przy współpracy z klubem piłkarskim SSC Napoli. Limitowana wersja Lumii 520 wyróżnia się na tle oryginalnego hitu sprzedaży tym, że została na nowo ozdobiona obudowa tejże słuchawki, a dokładniej same jej plecy. Dostępne będą trzy wersje najtańszego smartfonu Nokii z Windows Phone: SSC Napoli Limited Edition (biała), Marek Hamšík Limited Edition (niebieska) oraz Gonzalo Higuaín Limited Edition (żółta). W tejże kolejności możecie je ujrzeć na grafice z początku newsa. To również jedyne widoczne zmiany, które umożliwiają rozróżnienie dedykowanej słuchawce fanom klubu SSC Napoli od zwykłej Lumii 520.

Nokia w swojej historii tworzyła już podobne projekty z tym samym zespołem piłkarskim. Ostatni miał miejsce pod koniec 2008 roku i jego efektem była słuchawka 7310 Supernova SSC Napoli Special Edition. Co ciekawe, oba modele w chwili swojej premiery kosztują podobnie - niecałe 720 zł. Nową Lumię można kupić zarówno na stronie sklepu Nokii i SSC Napoli. Uważacie, że taki ruch poprawi mniemanie o fińskiej firmie we Włoszech? Jak sobie wyobrażacie podobne akcje w Polsce?

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.