Nowa waluta Microsoft – zakupy bez karty płatniczej

|

HqaR4oVN2hQnJgfYOo2D

Microsoft wprowadza nową formę płatności za zakupy aplikacji i gier w sklepach Windows, Windows Phone i Xbox Games. W sprzedaży są już dostępne karty przedpłacone o nominale 70 złotych.

Aplikacje i gry stanowią istotny element systemów Windows 8.1, Windows Phone i konsoli Xbox. Obecnie w Sklepie Windows, dedykowanym urządzeniom z systemem Windows 8 i Windows 8.1, jest już dostępnych ponad 120 000 aplikacji. Z kolei Sklep Windows Phone oferuje katalog 175 000 aplikacji i gier, a liczba ta cały czas rośnie. Użytkownicy konsoli Xbox mogą kupować cyfrowe wersje gier na tę platformę, wybierając spośród ponad tysiąca propozycji.

Karta pre-paid pozwala zasilić jedno, uniwersalne konto Microsoft Account. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać zakupów w trzech sklepach z grami i aplikacjami: Windows, Windows Phone i Xbox Games, bez konieczności osobnego logowania, i korzystając z jednego, wspólnego salda.

Wprowadzenie kart przedpłaconych, nabywanych według wartości nominalnej, pozwala również uniknąć dodawania do systemu numeru karty kredytowej – ułatwiając zakupy aplikacji i gier osobom, które nie chcą lub nie mogą korzystać z karty kredytowej. Poza bezpieczeństwem płatności, właściciel konta może decydować, jakie środki są przeznaczane na zakupy. Jest to szczególnie istotne w przypadku rodziców, którzy mogą bez obaw udostępnić podopiecznym swoje tablety czy smartfony do zabawy, nie martwiąc się o niemiłą niespodziankę na miesięcznym wyciągu z karty. To także doskonały pomysł na prezent.

Wygoda korzystania z jednego konta na wielu platformach jest niezaprzeczalna. Nie tylko z uwagi na prostą kontrolę wydatków i zarządzanie zakupionymi licencjami, ale w szczególności z racji dostępu do różnych, współpracujących ze sobą treści, na różne systemy operacyjne, z jednego miejsca.

By korzystać z waluty Microsoft na urządzeniu z Windows 8.1, należy wejść do Sklepu Windows i przejść do zakładki „Moje konto” klikając prawym przyciskiem myszki. Następnie w widocznym na ekranie głównym oknie należy wpisać kod z karty. Za chwilę na naszym koncie pojawi się informacja o przedpłaconych środkach i można rozpoczynać zakupy. Użytkownicy smartfonów Windows Phone mogą wpisać kod karty w zakładce „Portfel”, gdzie wśród form płatności pojawi się dodatkowa opcja: „Karta upominkowa Microsoft”. W przypadku Xbox 360 przedpłacone karty stają się jedną z dostępnych form płatności wskazywanych w momencie zakupu gry. Zdrapkę można zrealizować wcześniej, logując się na koncie Xbox Live online i wybierając opcję Wymień kod, jak również korzystając z tej samej opcji bezpośrednio na konsoli, albo w momencie dokonywania zakupu.

Karty upominkowe będą dostępne w stacjonarnych i internetowych sklepach AGD, RTV i komputerowych na terenie całej Polski.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • krzysiwonka

  Nareszcie jakiś artykuł. Pierwszy od 31 listopada…. Już miałem usunąć Waszą stronę z zakładki….

  • Rami

   He, he, ja miałem to samo. Dwa tygodnie dział nieczynny. Rzutem na taśmę się udało.

   • Piotr

    Mam nadzieję, że następny news będzie wcześniej niż za 2 tygodnie.

 • Artur Nowis

  A już myślałem że to już martwy portal .Ciesze sie że jednak nie :)

  • janke

   z czego tu się cieszyć przecież to dno jest

  • janke

   z czego tu się cieszyć? De.bil tłumaczyć z Wpcentral nie musiał to się wysilił. Dno i 10 metrów mułu

 • Drzemor

  Ciekawe jakie będą nominały tych kart.

  • Adroc

   50,70, 100,200zł

 • JAcek

  Jeżeli 70 zł to minimalny nominał to trzeba chyba kupować „jak leci”, bo dobrych aplikacji (pomijam darmowe takie jak np. facebook czy latarka) szukam od października. „Sklep Windows Phone oferuje katalog 175 000 aplikacji i gier”. Czy przypadkiem nie brakuje w tej liczbie przecinka? Bardzo proszę o korektę ;) Boże jak tęsknię za iPhonem ;)