Nokia pracuje nad smartfonem DualSIM po raz kolejny – nadchodzi Moneypenny

|

moneypenny james bond nokia dualsim

Świat Windows Phone zaczyna rozprzestrzeniać się na kolejne gałęzie mobilnego rynku. Jest to głównie zasługa Nokii, która niedawno wprowadziła mobilne "Okienka" na rynek phabletów z modelami Lumia 1520 i 1320. Jednak omawiany system Microsoftu nie poznał wielu pomniejszych kategorii urządzeń, które wciąż pozostają do zdobycia. Wśród nich możemy wyróżnić smartfony obsługujące dwie karty SIM.

Niemniej jednak, o urządzeniach DualSIM z Windows Phone już kilka razy słyszeliśmy w przypadku plotek, które krążyły po Internecie pewien czas temu. Miały to być oczywiście fińskie produkty w postaci znanych nam już, przerobionych modeli Lumia 620 i 720. Tym razem ponownie dowiadujemy się o słuchawce od Nokii, która z pewnością nie trafi do polskiego operatora.  Jednak w tym przypadku pewniejsze jest źródło, którym jest nie kto inny jak Evan Blass:

 

Moneypenny - ta nazwa może kojarzyć się z jedną z postaci z serii książek i filmów o Jamesie Bondzie. Nawiązań do smartfonu DualSIM może być wiele, ale główny z pewnością opiera się na tym, że Ian Fleming (autor "Agenta 007") tworząc tę postać bazował na dwóch znanych mu kobietach, z którymi współpracował.

Wracając jednak do samego smartfonu, Moneypenny to drugie nieodkryte jeszcze urządzenie, które razem z... Goldfinger nawiązują do serii przygód z Jamesem Bondem w roli głównej. Całość zaczyna układać się w spójną historię. Obie te słuchawki mają bazować na systemie Windows Phone Blue toteż premiery możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

źródło: Twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

  • produkcjadystybucjamasturbacja

    „Wracając jednak do samego smartfonu, Moneypenny to drugie nieodkryte jeszcze urządzenie, które razem z… Goldfinger.”

    które razem co? ćwierkają? :)

    • Łukasz Pająk

      A to się okaże :). Dzięki, poprawione.