Samsung przedstawia moduł aparatu o matrycy 13MPx ze wsparciem dla OIS

|

samsung 13mpx moduł aparatu

Obecnie najbardziej znanymi produktami typu smartfon, które aspirują do miana najlepszego urządzenia do robienia zdjęć to Nokia Lumia 1020 i Sony Xperia Z1. W ostatnim czasie dołączył również chiński model Oppo N1, który również za cel ustalił sobie fotograficzne możliwości. Jednak dopiero teraz Samsung, czyli lider sprzedaży smartfonów, zauważył tę nagonkę i pokazuje kolejny moduł aparatu mogący zmierzyć się z konkurencją.

Wcześniej Koreańczycy zaprezentowali zaawansowany czujnik ISOCELL, który zdecydowanie ma poprawić jakość zdjęć w produktach Samsunga. Dzisiaj koreańska firma zaprezentowała nowy moduł aparatu z matrycą 13MPx, która charakteryzuje się dodaniem tak brakującej funkcji w poprzednich modelach jakim jest optyczna stabilizacja obrazu (OIS). Dodatkowo Koreańczycy zapewniają, że znacząco (ośmiokrotnie) poprawiono możliwości robienia zdjęć w ciemnościach. Również zużycie prądu zostało zredukowane, co pozwoli wydłużyć czas pracy całego urządzenia na jednym ładowaniu ogniwa.

Powinniśmy cieszyć się, że korporacje zrozumiały swoich konsumentów, którzy byli już znużeni ciągłym wyścigiem na ilość cyferek, a skupili swoją uwagę w pewnych aspektach na jakości i nowych możliwościach typu wysokie rozdzielczości, zdjęcia przy małej ilości światła, a także lepsza stabilizacja obrazu.

Pierwszych słuchawek z nowymi technologiami Samsunga powinniśmy wypatrywać w styczniu podczas targów CES. Zapowiada się na to, że nowy rok – oprócz nowych technologii wyświetlaczy – będzie rywalizacją producentów właśnie w kategorii aparatów fotograficznych. Zastanawia również fakt, czy Koreańczycy zdecydują się zastosować ten moduł w swoich słuchawkach z Windows Phone.

źródło: Engadget


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.