Po Polsce krąży już ponad milion urządzeń z Windows Phone

|

windows phone sluchawki

Windows Phone mimo swojego wieku nadal traktowany jest po macoszemu, co niekorzystnie odbija się na wynikach sprzedaży tego oprogramowania. Światowy wskaźnik przedstawiający udział danych mobilnych systemów operacyjnych oscyluje w granicach kilku procent, co przy ogromnym wyniku Androida i iOS wypada naprawdę blado. Jednak na poszczególnych rynkach sprzedaży, w konkretnych krajach, mobilne "Okienka" radzą sobie naprawdę dobrze i często wyprzedzają nawet iPhone'y.

Jednym z takich krajów jest oczywiście Polska, gdzie Windows Phone zbliża się do wyniku 20% udziału w rodzimym rynku sprzedaży według oficjalnych danych. Microsoft postanowił przedstawić oficjalne informacje dotyczące urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnych "Okienek", które znajdują się na terenie państwa polskiego. Jest ich już ponad milion, a ta liczba stale rośnie. Można z tego bardzo prosto policzyć, że w naszym kraju znajduje się ponad pięć milionów smartfonów. Wynik ten na tle innych państw może nie robić wrażenia, ale widać, że Polacy lubią tanie modele, które sprzedają się w hurtowych ilościach. Na myśli mam oczywiście Nokię Lumię 520 oraz HTC 8S. Te dwie słuchawki w swoim okresie czasu okazały się bestsellerami.

Oprogramowanie Windows Phone w Polsce znajduje się na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych mobilnych systemów. Android ma zdecydowaną, kilkukrotną przewagę nad mobilnym "Okienkami", ale jest ona stale, powoli redukowana. Nadchodzący znaczący rozwój systemów Microsoftu może ten proces znacząco przyspieszyć, ale o tym przekonamy się w ramach kolejnych statystyk.

źródło: telepolis.pl


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Damian Suwała

  Bardzo pozytywnie. Sam posiadam Lumie 920, a kiedy szef zobaczył u mnie WP to po chwili zabawy uznal ze sam chce mobilnego Windowsa. Wszyscy pracownicy również dostali nowe firmowe telefony z WP. W sumie, w naszej firmie 7 na 10 telefonów jest z WP. Z czego większość to Lumie 520 :)

  • a

   Urzekła mnie twoja historia.

   • Damian Suwała

    Starałem się. Miło mi.

 • Hejtereq

  I co tu się dziwić? Tani WindowsPhone działa znacznie wydajniej niż tani Android, a to głównie takie urządzenia kupują Polacy, i to nawet nie ze względu że nie stać nas na iPhony, po prostu myślimy „Po ***j mi taki drogi telefon?!” i wolimy iść z kolegami się nawalić C;

 • vaas

  tak, ja mam jedno z takich urządzeń – leży w szufladzie. Na szczęście nie muszę już go używać. Z okazji tegoż artykułu postanowiłem nawet go naładować.

  • ad

   WP8 GDR2 to świetny system. Chyba, że masz starego grata z WP7

 • drwal333

  ja się pożegnałem z androidem,miałem samsung galaxy s 3 i wiele inych urządzeń z androidem i powiem telefon 4rdzeniowy i tak się wiesza na tym systemie ,wiec wymieniłem go na lumie 920 żółtą ,jestem mega zadowolony szybki ładny przejżysty i bateria trzyma 3dni,na dzień dziszejszy nie mam zamiaru zmieniać ,oby tak dalej niech ten system się rozwija ,androidowi nawet karnele nie pomagają tuningi i inne pierdoły,pozdrawiam.

  • maqmba

   jak to zrobiłeś, że trzyma ci trzy dni?

   • ataman

    mi tez 3 dni trzyma

  • maqmba

   akurat pod tym względem WP wypada blado jest strasznie prądożerny, a już w szczególności w l920