Nokia zdecyduje się produkować laptopy?

|

nokia world laptop tablet smartfon innovation reinvented

22. października to dzień, który z pewnością będzie wielki dla świata Windows Phone. Konferencja Nokia World pozwoli mobilnym "Okienkom" korzystać z wielu udogodnień, które wcześniej były niedostępne nawet dla Finów. W końcu zniknie argument fanów innych platform, który polegał na tym, że podzespoły słuchawek z Windows Phone znacząco odbiegały rozwojem od najlepszych układów Qualcomma.

Jednak pamiętajmy, że to jest jeszcze tylko i wyłącznie konferencja Nokii, więc to tej firmy produkty będziemy oglądać. Oprócz słuchawek z Windows Phone ujrzymy jeszcze featurephony z rodziny Asha oraz najprawdopodobniej tablet z Windows 8.1RT. Ostatnia zapowiedź Nokia World, do której była dołączona grafika z początku newsa wskazuje na to, że Finowie mogą zaprezentować nawet swój laptop. Pierwsze tego typu plotki jakoby Nokia miała zacząć produkować notebooki/netbooki pojawiła się jeszcze za czasów świetności Symbiana i pierwszych urządzeń N-Series. Jeżeli Finowie zdecydowaliby się na taki rozwój to zdecydowanie wykupienie marki przez Microsoft mogłoby się pozytywnie odbić w każdym calu.

Mimo wszystko to tylko zapowiedź konferencji, a nie urządzeń, które ujrzymy na niej toteż do tej informacji należy podchodzić z pewnym dystansem. Pozostańmy przy pewniejszych premierach jakimi są Lumia 1520 oraz 2520. Jednak nie chcielibyście ujrzeć lub nawet korzystać z laptopa sygnowanego logiem marki Nokia? Finom niestety ciężko byłoby zaistnieć na tym rynku, aczkolwiek z pomocą korporacji z Redmond stałoby się to znacznie łatwiejsze.

źródło: gsmarena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Bronek

  Smartfon, tablet, laptop i smartwatch od Nokii… Marzenia. :D

 • Tomek

  Swego czasu wyprodukowali coś takiego:
  http://www.chip.pl/testy/notebooki/netbooki/nokia-booklet-3g

  Było drogo i mało wydajnie.

  • Michał

   mało wydajnie, to fakt, ale żeby drogo? Ja kupiłem mojego za 1599 w Media Markt i chodzi do dzisiaj, a ma WiFi, modem 3G, BT i GPS!

  • Łukasz Pająk

   Do Internetu i celów, do których został stworzony był wystarczająco wydajny. To jest netbook w końcu.

 • Mati

  Ja z informacji podanych bodajze na wpcentral wywnioskowałem coś innego… Grafika z urzadzeniami ma nawiazywac do streamingu Konferencji (slogan typu :”Oglądaj nas wszędzie!! Nawet na smartfonie” ;))

  • Vader84

   Zrozumiałem to dokładnie tak samo. Surface, telefony i laptop bez ukierunkowania producenta.

 • Maciej

  No muszę przyznać, że laptop od Nokii bym znowu chętnie „łyknął”. Booklet 3g wspominam bardzo dobrze! Swoją drogą, dziwne, że się nie przyjął tym bardziej, że w standardzie miał zarówno 3G jak i GPS, a cena nie była znów taka tragiczna. Jakoś wykonania dokładnie to samo

 • Paweł Nycaj

  A pamiętacie Nokia Booklet PC? To był pierwszy i jedyny laptop Nokii.