Nokia Lumia 1520 będzie posiadała wbudowane bezprzewodowe ładowanie!

|

lumia 1520 fcc

W jednym z wielu newsów dotyczących specyfikacji nadchodzącego, a zarazem pierwszego w historii phabletu z Windows Phone, pisałem, że Lumia 1520 nie będzie posiadała wbudowanego bezprzewodowego ładowania. Teraz jestem zmuszony poprawić swoje słowa, ale z pewną dozą radości.

W ostatnich dniach Bandit, czyli omawiany phablet, trafiał do wielu komisji regulujących poszczególne moduły łączności, aby ostatecznie zostać dopuszczonym do oficjalnej sprzedaży. Tym samym jedna z takich firm udostępniając swoje schematy umożliwiła odkrycie rozmieszczenie wszystkich modułów oraz dokładniej poznać specyfikację samej Nokii Lumia 1520. Otóż w ofercie będzie kilka wariantów tego phabletu, ale ten najbardziej interesujący, czyli globalny model o oznaczeniu RM-938 będzie posiadał wbudowane bezprzewodowe ładowanie. Z kolei RM-940 zostanie zmuszone do korzystania z dodatkowej nakładki na obudowę. Najprawdopodobniej jest to Beastie, czyli wariant skierowany dla sieci AT&T.

Zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na temat badań Nokii Lumia 1520 w Federalnej Komisji Łączności (FCC) odsyłam do odpowiedniej dokumentacji: Klik!

Również w jednym z poprzednich newsów informowałem Was, że jeden z użytkowników prototypu omawianego phabletu zwrócił uwagę na wyczuwalną wagę urządzenia. Nie sądzę jednak, żeby wersje z wbudowanym bezprzewodowym ładowaniem oraz bez niego znacząco różniły się pod tym kątem. Być może właśnie powyższa informacja przekona Was do zakupu Nokii Lumia 1520? Potrzebujecie tej funkcji w swoich smartfonach?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • saq

  Moim zdaniem to raczej zbędny bajer, który niepotrzebnie podnosi koszt słuchawki, a i nie jestem pewien czy jest to zdrowe dla baterii… btw. LUMIA 720 na brandingu orange dostała własnie aktualizacje :D:D

  • wilczekpl

   Absolutnie się nie zgadzam! Ładowanie bezprzewodowe jest niezwykle użytecznym rozwiązaniem, które ma po prostu ułatwiać życie. Taki jest zadanie Qi i tak też się dzieje.

   Co do dbałości o baterię, któryś z producentów karzę trzymać non stop smartphone na ładowarce?

   • Eryk

    ale uchwyt samochodowy to chyba cały czas podładowuje ?

  • adamus_pl

   Zaczniesz uzywac to zmienisz zdanie. Ja uzywam Qi od dluzszego czasu i uwazam, ze to genialna i mega wygodna sprawa i kolejny model ktory kupie obowiazkowo bedzie musial ten modul posiadac.
   Co do zdrowia baterii, tak samo jak kazda tradycyjna ladowarka i ta, po pelnym naladowaniu akumulatora, przerywa ladowanie (w zasadzie to elektronika telefonu) i co jakis czas sprawdza tylko poziom naladowania i w razie potrzeby doladowuje aku, takze tym bym sie specjalnie nie przejmowal.
   Poza tym, jak pisalem wczesniej, Qi uzywam juz okolo roku i przez ten czas nie zauwazylem jeszcze nawet spadku pojemnosci baterii.

 • krzysiwonka

  A moim zdaniem to dobry krok ze strony nokii (microsoftu). Cieszy mnie fakt że nie trzeba będzie dokupować dodatkowej nakładki która tylko pogrubi urządzenie i zepsuje jego wygląd. Faktem natomiast jest że za wbudowanie takiego modułu cena urządzenia na pewno będzie większa ale prawda jest taka że jeśli ktoś zdecyduję się na zakup phabletu gdzie cena początkowa będzie wynosić ponad 3 tys. sto czy dwieście złotych więcej nie powinnoo zrobić kupującemu wielkiej różnicy….. Osobiście czekam na to cacko aż pojawi się w Polsce i zejdzie z ceny do około 2 tys.

 • grgrgr

  Korzystam z bezprzewodowego ladowania w L920 i jest to zdecydowanie bardzo przydatna funkcja wiec cieszę sie, ze w tym modelu tez to sie znajdzie, bo mam zamiar w przyszłości go zakupić :)

 • L920

  Jak będzie zawsze może sie przydać bo kto wie gdzie czlowiek zawędruje.

 • Jaroslaw

  No info po chooju, tak istotne że aż trzeba dodawać wykrzyknik na końcu.