Microsoft poddaje się i powraca do najstarszej wersji aplikacji YouTube

|

youtube

O konfrontacjach największych korporacji można już pisać legendy. Najpopularniejszą ostatnich lat potyczką z pewnością może pochwalić się Apple i Samsung w kwestii wojny patentowej. Nie zabrakło również mniejszych starć na tle Nokii oraz HTC. Jednak co się dzieje jeżeli życie zaczną sobie utrudniać firmy, do których należą jedne z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych? Tutaj idealnie wpasowują się zatargi pomiędzy Microsoftem, a Google.

Najlepszym przykładem tego, że producenci bardzo rzadko chcą ze sobą współpracować jest aplikacja YouTube na Windows Phone. Z początku po uruchomieniu ten program uruchamiał przeglądarkę internetową z mobilną witryną najpopularniejszego serwisu, na którym możemy odnaleźć przeróżne filmy. Z czasem korporacja z Redmond starała się stworzyć aplikację z prawdziwego zdarzenia, ale na każdym kroku właściciel YouTube'a, czyli Google utrudniało to Microsoftowi. Wszystko wskazuje na to, że producent mobilnych "Okienek" powoli poddaje się i w Windows Phone Store ponownie możemy znaleźć program, który znamy chociażby z systemu, który zastąpił Windows Mobile. Firma z Mountain View tłumaczy swoje postępowanie tym, że zależy im na zastosowaniu HTML5 przez Microsoft, który w połączeniu z wymaganiami Windows Phone mocno utrudnia stworzenie tego typu programu.

To tylko jeden z wielu przykładów, w którym idealnie widać potyczki Google i Micrsoftu. Popularność tej pierwszej korporacji w tym segmencie pozwala na takiego typu zagrania. Być może z czasem doczekamy się aplikacji YouTube'a z prawdziwego zdarzenia. Obecnie nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z przeglądarki lub nieoficjalnych klientów.

źródło: The Verge


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Damian

  Dziękuję Youtube hd jest dużo lepsze niż aplikacja na ios i androida a i ostatnio chętniej korzystam z konkurencyjnych serwisów dzięki takiej chciwości na pewno ja nigdy nie wrzuce już filmu na yt a i na poczte gmail tez nie zagladne

 • Damian Suwała

  Mi jednak trochę szkoda, że brak na WP jakichkolwiek oficjalnych appek do obsługi usług Googla. Chcąc nie chcąc muszę z nich korzystać.

 • Jacoob

  http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/youtube-hd/0dcbf01a-e366-4af2-aba0-909f7d4e0a65
  Zdecydowanie najlepsza apka YT na WP, nawet gdyby była oficjalna aplikacja to i tak nie zrezygnował bym z YouTube HD na jej rzecz.

  • Leszek

   Metrotube jest lepsze

   • Jacoob

    Ale płatne… po co płacić za coś co mozna mieć w pełni za darmo.

    • Romario997

     Była kiedyś promocja i można było kupić Metrotube zdarma. Ale Metrotube to niestety syf, który przestał się rozwijać. Często część filmów niej po prostu nie działa. YouTube HD jest chyba obecnie jedyną sensowną aplikacją na WP zarówno 7 jak i 8.

 • liver

  Najlepsze jest PrimeTube w dodatku za darmo