Kolejne nowości z Windows Phone GDR3 zaprezentowane na filmach

|

nokia phablet gdr3

Wczoraj przedstawiłem Wam najnowszą funkcję, która pojawi się na wszystkich słuchawkach z Windows Phone 8 po zainstalowaniu aktualizacji GDR3, czyli Driving Mode. To jednak nie jedyna zmiana wprowadzona przez Microsoft toteż warto by się przyjrzeć tym mniejszym poprawkom, które również wpływają pozytywnie na postrzeganie mobilnych "Okienek" przez społeczeństwo.

Na początek zacznijmy od najbardziej brakującej funkcji jaką jest niemożliwość ustawienia sygnału dźwiękowego na poszczególne powiadomienia:

W końcu będziemy mogli odróżnić czy dzwoni kolega do nas czy też nasz pracodawca bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Również będziemy mieć możliwość odróżnienia powiadomienia dotyczącego nowej wiadomości E-Mail od tradycyjnej tekstowej. Jednak z tego, co możecie zauważyć na filmie, dalej brakuje możliwości ustawienia własnego dźwięku w prosty sposób.

Następna istotna zmiana umożliwia zamykanie aplikacji z poziomu pulpitu wielozadaniowości:

Zmiany w multitaskingu podobno mają być wyraźne, a dodatkowo mamy możliwość wyłączenia interesującej nas aplikacji w jednym miejscu bez zabawy w ciągłe klikanie klawisza "Wstecz". Dodatkowym udogodnieniem jest pojawienie się ikonki i nazwy gry lub programu pod daną kartą.

Dalej mamy pomniejsze zmiany, która na przykład w tym przypadku skupia się na zarządzaniu pamięcią urządzenia:

Na koniec pozostała funkcja, dzięki której będziemy mogli zablokować działanie rotacji ekranu.

Z pewnością nie są to zmiany, które w zdecydowany sposób wpłyną na postrzeganie systemu Windows Phone, ale to już nie jest to samo wybrakowane oprogramowanie, co to zaprezentowane w 2010 roku.

źródło: All About Windows Phone


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Gagman

  „W końcu będziemy mogli odróżnić czy dzwoni kolega do nas czy też nasz pracodawca bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni”
  a teraz się nie da??

  • Fobs

   Da się :)

 • Bounce

  Ta nowa opcja zarządzania pamięcią mi się podoba, teraz tylko tam wchodzę zamiast w kontrolę pamięci od Nokii. Poza tym zamykanie okienek i zablokowanie obrotu ekranu też na wielki plus, nic innego nawet nie użyłem zbytnio. Wiele nowości nie ma.

 • Michał

  Myślę że ktoś walnął „babola”. Da się ustawiać przecież dźwięki dla kontaktów… Lumia 920, a już w L800 to miałem…

  • Łukasz Pająk

   Dla dźwięków wiadomości – mała nieścisłość.

 • Siniu

  Bez opcji szybkich np. wysuwanych ustawień (wifi, bt itp.) gdzie mogłaby być opcja blokowania rotacji ekranu to w obecnej postaci trochę uciążliwe to przełączanie jak trzeba wchodzić w ustawienia.

  • Fobs

   To faktycznie byłby przydatne. Teraz ratują małe kafelki np z aplikacji insider, ale powinno to być w systemie.

 • wojtQ

  skoro zamykanie aplikacji ma być takie proste to przycisk wstecz można wywalić, po co petycje? tak samo lupkę. jedynie trudno wyobrazić mi sobie brak środkowego przycisku

 • Jaroslaw

  kuźwa, zmiana dzwonka sms! zamykanie aplikacji krzyżykiem! normalnie przełooom, przełoooom, wreszcie, po tylu latach prób i testów microsoft zaimplementuje w moim telefonie funkcjonalności znane od dawna w innych mobilnych systemach!! Hurra.
  Czasami sie poważnie zastanawiam co mnie naszło, że kupiłem telefon z WP…

  • tos

   nie wiem co tam sobie kupiłeś ale ja kupiłem swój bo był tani :D
   No i dzieki temu jestem zadowolonym userem WP choś swiadomym tego ze dostał to za co zapłacił.
   Choć gdybym kupił fona za 2000 a mapa noki by mi sugerowała drogę z gdańska do augustowa przez kaliningrad to faktycznie twierdząc ze jest to traska zarówno szyba jak i optymalna to raczej bym szczęsliwy nie był :D

   • Jaroslaw

    L800 i teraz L920… nawigacja nigdy mnie nie zawiodła, ale system i tempo rozwoju potrafi napsuć krwi

 • Jakub

  a folder „inne” został usunięty?

 • Tomek Łomżing

  ta funkcja dzwonków działa już dawno z aktualizacją amber żadna nowość

 • mati7

  Może nie są to jakieś innowacyjne zmiany ,ale na pewno przydatne.