Batman, czyli Nokia Lumia 1320 – kolejny smartfon z Windows Phone

|

nokia

Wśród wielu informatorów, dzięki którym możemy poznać nadchodzące urządzenia z przeróżnymi systemami operacyjnymi możemy wymienić na przykład taki portal jak weibo, na którym znajdziemy mnóstwo informacji na temat słuchawek testowanych w azjatyckich państwa. Jednak znajdą się również konkretne osoby, które umożliwiają nam informować Was na temat nadchodzących słuchawek na długo przed ich premierą.

Jednym z nich jest Evan Blass, który kryje się na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych pod pseudonimem @Evleaks. Mowa jest oczywiście o Twitterze, a dzisiaj wspomniana osoba poinformowała nas, że Nokia pracuje nad kolejnym urządzeniem, które będzie pracować pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu, czyli Windows Phone.

Nazwa kodowa tej słuchawki to Batman, a na rynku powinna pojawić się już jako Lumia 1320. Niestety, ale dużo więcej na temat tego smartfona powiedzieć nie możemy, gdyż żadne szczegółowe informacje nie pojawiły się jeszcze w Sieci. Jednak już po samej nazwie możemy wielu rzeczy się domyślać. Numeracja, pod którą kryje się Batman oznacza, że nowa Lumia będzie stawiana pomiędzy smartfonem 1020 oraz nadchodzącym phabletem 1520. Jeżeli Finowie postanowili w ten sposób rozróżniać rynek w jaki celują dane modele to Lumia 1320 może okazać się słuchawką z topowymi podzespołami, ale nie powinien to być phablet.

Być może Wy macie swoje podejrzenia, co do Batmana? W jaki sposób Nokia może tą nazwą kodową nawiązać do oficjalnego urządzenia?

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • seba
  • Łukasz Pająk

   To L1520.

 • fred

  Pilem trzy dni. Coś mnie ominęło?

  • Demoll

   Ja zucilem picie… po jutrze będzie 3 dni jak nie pije…

 • Dawid

  Lumia 1320 będzie słabszym odpowiednikiem Lumia 1520. Ta pierwsza w Polsce będzie dostępna w pierwszym kwartale 2014 r., a L1520 jeszcze w tym roku. Generalnie nie spodziewałbym się na konferencji Nokia (22.10) wielu modeli. Główny nacisk będzie postawiony na akcesoria, które będą naprawdę „rewolucyjne”, a Nokia Treasure Tag to tylko czubek wierzchołka ……….:) Choć urządzenie będzie naprawdę interesujące i z olbrzymią możliwością ustawień własnych, zasięg do 50m i co ciekawe z softem Amber będzie działać tylko z L620 i L520, z pozostałymi modelami po aktualizacji do GDR3.

 • Dawid

  Aaaaaa zapomniałem dodać Nokia Treasure Tag będzie wielkości normalnego breloczka do kluczy i co ciekawe zasilane będzie wymienną baterią (jak w zegarku), która ma wytrzymać 7 miesięcy ..:)