Zamontuj bezprzewodowe ładowanie wewnątrz swojej Nokii Lumia 925

|

lumia 925

Nokia była jedną z pierwszych firm, która w swoich mobilnych urządzeniach postanowiła montować funkcję bezprzewodowego ładowania za pomocą standardu Qi. Wszystko zaczęło się od modelu Lumia 920, ale już niektóre kolejne modele nie mają takiej możliwości bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Jedną z takich słuchawek jest odświeżona wersja pierwszego modelu z PureView i Windows Phone, czyli Lumia 925. To urządzenie potrzebuje dodatkowej nakładki na obudowę, aby ładować ogniwo bez podłączonych kabli do niego.

Wiele osób argumentowało to chęcią zmniejszenia wagi urządzenia i jego grubości. Jednak jak zaraz pokażemy, okazuje się, że jedynym powodem takiego rozwiązania jest chęć większego zarobku fińskiej firmy. Osoby, które chcą mieć możliwość bezprzewodowego ładowania, a zarazem nie stosować dodatkowych nakładek mogą skorzystać z następującego poradnika:

Nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia, a najzwyklejsze akcesoria niezbędne do rozłożenia urządzeń mobilnych. Jednak w tym wypadku należy mieć zdolności manualne i bardzo dużo cierpliwości, aby nie przerwać delikatnych połączeń elektrycznych. Mimo wszystko - jak pokazuje powyższy poradnik - jest to do zrobienia we własnym zakresie. Wystarczą chęci i chwila wolnego czasu, aby bez stresu i w spokoju przerobić swoją Lumię 925 i dodać jej możliwość bezprzewodowego ładowania bez zbędnych nakładek na obudowę. Jedyne, co pozostaje po takim zabiegu to dziurki pozostałe po złączach od wspomnianego dodatkowego materiału.

Autorzy zachęcają do subskrybowania, gdyż w przyszłości może się pojawić podobny poradnik, który pozwoli przerobić dopiero, co wprowadzony do Polski model Lumia 1020.

Ten przykład idealnie pokazuje, że Nokia jest w stanie zrobić cienki, lekki i atrakcyjny telefon, a równocześnie wyposażyć go w funkcję dostarczania energii do ogniwa bez użycia kabli. Wszystko sprowadza się do zarobku ogólnego firmy, na który ogromny wpływ mają wszelkiego rodzaju akcesoria.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • fefefe

  „Ten przykład idealnie pokazuje, że Nokia jest w stanie zrobić cienki,
  lekki i atrakcyjny telefon, a równocześnie wyposażyć go w funkcję
  dostarczania energii do ogniwa bez użycia kabli.”

  Ten przykład niczego nie pokazuje. ;)

  Nie wiadomo, jaki będzie efekt takiej przeróbki, jaki będzie miała ona w przyszłości wpływ na pozostałe elementy telefonu, jego przegrzewanie, interferencje, zasięg, czy też na baterię.

  • Łukasz Pająk

   Nie wydaje mi się, aby wynikły większe komplikacje choć faktycznie osłony brak. Jednak na pewno pokazuje to, że Nokia woli zarobić na akcesoriach niż montować taką funkcję od razu wewnątrz telefonu.

   • fefefe

    Dodatkowy zarobek na pewno nie mobilizował ich do bardziej wytężonej pracy. ;)
    Z tego co wiem, to jednak z 925 było sporo kłopotów konstrukcyjnych, no i ten zwój to dodatkowe kilka gramów a im chodziło o marketingowe zatarcie złego wrażenia po „tłustej” 920 ;)

    • Łukasz Pająk

     Lumia 925 już dzięki aluminiowej obudowie jest sporo lżejsza – mogliby te kilka gramów darować :).

 • Cruel

  To brzmi jak zarzut, ze firma chce zarabiać. Polska mentalność. Wszystko sie nalezy!

  • Łukasz Pająk

   Mogą zarabiać, ale jakbyś nie zauważył to ostatnie modele znacznie podrożały, a bezprzewodowego ładowania brak. Jakby od początku stosowali nakładki to nie byłoby do czego się przyczepić :).

   Zresztą to nie tylko Polska mentalność, bo i zagraniczne portale często zwracają na to uwagę.

  • jh82pl

   Bo to wyciąganie kasy na akcesoriach jakby sama centa telefonu to było mało.

 • jsjs

  delikatnych połączeń elektrycznych – brzmi jak pisane ręką geja. Zresztą widać że nie masz pojęcie o tym

  • Naucz się

   Każda elektronika jest delikatna, zwłaszcza smd i mikroprocesory na bga. Widze że ty nie masz żadnego pojęcia ;) A taśmy są wyjątkowo czułe na wygięcia, więc zmęczenie taśmy może skutkować jej przerwaniem bądź złamaniem. Pozdrawiam.

  • Łukasz Pająk

   Hm… Znafco, uzupełnij swoje informacje, bo Twoje twarde ręce typowego macho nie za bardzo to ogarniają.

  • prV

   Odezwał się znawca którego pojęcie kończy się na wymianie wtyczki kabla od odkurzacza.

 • Dawid

  Nokia ewidentnie chce zarobić dodatkową kasę na obudowach ładujących. Ja w swojej Lumii 925 już dawno zrobiłem coś podobnego tylko zastosowałem pętlę indukcyjną od Lumia 920 . To pokazuje że ładowanie bezprzewodowe nie jest problemem mimo że pętla indukcyjna w L920 jest dużo grubsza od tej na filmie, a telefon można złożyć bez najmniejszego problemu. Zastosowałem też pętle od L920 także w L720, bez najmniejszego problemu :)

 • jh82pl

  Pozostaje pytanie dlaczego lumia 920 to taka gruba i ciężka krowa ? skoro samo ładowanie to parę drucików i plaster ?.

  • Łukasz Pająk

   Poliwęglanowa obudowa ma swoją grubość i wagę.

 • Guest

  rhrghrgr