Windows Phone GDR3 pozwoli odczytywać zgaszone powiadomienia

|

bittersweet

Windows Phone ma swoje braki, które kolejne aktualizacje powoli łatają to, co powinno być dostępne od dawna. Na horyzoncie znalazła się kolejna wersja systemu Windows Phone GDR3, która na dzień dzisiejszy umożliwi producentom stosować między innymi nowe podzespoły, które pozwolą stać się całym urządzeniom bardziej konkurencyjne w stosunku do innych platform.

Jedną z najczęściej wymienianych wad Windows Phone jest brak centrum powiadomień, który zbierałby wszystkie informacje od aplikacji, a następnie w dowolnym czasie przedstawiał je użytkownikowi. Od dłuższego czasu pojawiają się w sieci informacje, które prezentują różne wersje tego typu centrum, ale niestety domyślamy się, że na tego typu rozwiązanie pozostanie nam jeszcze długo poczekać - mówi się, że do czasów aktualizacji Windows Phone 8.1, która ma mieć miejsce w przyszłym roku.

W ramach drobnej rekompensaty za oczekiwanie użytkowników, Microsoft najprawdopodobniej postanowił zaimplementować coś, co pozwoliłoby użytkownikom dostawać powiadomienia w dowolnej chwili. Na dzień dzisiejszy wszelkie wiadomości typu pop-up, w których dostajemy informacje z aplikacji, znikają po bodajże 20 sekundach. Aktualizacja Windows Phone GDR3 pozwoli na ponowne wyświetlanie takich powiadomień.

powiadomienia windows phone gdr3 windows phone gdr3 powiadomienia

Niestety, ale nie mamy pomysłu w jaki sposób ma to funkcjonować - tutaj pozostawiam pytanie do Was. Być może widoczna na powyższych grafikach strzałka po przesunięciu będzie przedstawiać ostatnie powiadomienia. Istnieje również możliwość, że będzie to funkcja dostępna tylko i wyłącznie w aktualizacji Bittersweet Shimmer, czyli wersji GDR3 dla Lumii. W takim wypadku wszelkie brawa należą się tylko i wyłącznie Nokii.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale idealne, które miałoby wprowadzić i przygotować użytkowników do nadchodzącego centrum powiadomień w Windows Phone Blue. Niestety, ale im dłużej czekania tym większe oczekiwania - miejmy nadzieję, że Microsoft w pełni wykorzystał cierpliwość użytkowników Windows Phone.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • gregor

  To centrum powiadomień to chyba tylko przesmiewca
  z androida jest potrzebne

  • darq_lama

   Nie chcemy mieć drugiego androida z wp. Niech chłopaki myślą i dadzą nam coś nowego.

 • marek

  Autorze.
  Czytając zwrot „na dzień dzisiejszy” od razu zastanawiam się czy „na dzień wczorajszy”, a nawet „jutrzejszy” jest ważne to co piszesz w esencji zdania. No bo jeśli chciałeś zaznaczyć, że to o czym piszesz dotyczy czasu teraźniejszego to mógłbyś napisać:
  …która umożliwia producentom…
  …Wszelkie wiadomości typu pop-up, w których dostajemy informacje z aplikacji, znikają…

  Oba wyrazy „umożliwia” i „znikają” dotyczą czasu teraźniejszego i nie wymagają zastosowania protezy: „na dzień dzisiejszy”. Będę trochę złośliwy mówiąc, że takich pseudo ozdobników używają ludzie co mają niewiele do powiedzenia i muszą rozwłóczyć zdanie, ale przecież Ty do nich nie należysz…

  • Łukasz Pająk

   Nie zgodzę się. Zdania ze stwierdzeniem „na dzień dzisiejszy” dotyczą dnia, w którym napisałem całego newsa. Niestety, ale nie mam pojęcia czy to się nie zmieni – dajmy na to – za tydzień. Źle zrozumiałeś wykorzystanie tego zwrotu. To nie są oficjalne informacje od Microsoftu, a wiadomości pochodzące z oprogramowania, które jest w testach i nie wiemy czy w oficjalnej wersji wszystkie funkcje pozostaną.

   • troll

    Mylisz się. Stosowanie „na dzień dzisiejszy” jest niepoprawne stylistycznie. Dzień nie może być wczorajszy, ani jutrzejszy. Me wątpliwości również budzi również fakt, czy może on być dzisiejszy… Tak czy owak, uznałbym to za pleonazm.

    Ogólnie proszę Cię, popracuj nad składnią, bo niektóre zdania trzeba czytać po kilka razy.

    „Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale idealne,” yyy?
    „im dłużej czekania” – czyżby chodziło o „im dłuższy czas oczekiwania”?
    „miejmy nadzieję, że Microsoft w pełni wykorzystał cierpliwość”

    Jak się przyjrzeć to praktyczne co drugie zdanie zawiera takie kwiatki…

    Podaj mi namiary na swojego dilera…

 • http://wiatrowski.be/ Bogumił Wiatrowski

  Centrum powiadomień to jedno (w sumie po co, skoro mamy live tiles), ale zwartego centrum zawierającego wszystkie podstawowe ustawienia brakuje najbardziej. Nie do wszystkiego da się utworzyć skróty, a nawet jeśli da – to tylko otwiera ekran w ustawieniach, gdzie trzeba przebijać się przez pozostałe opcje.

  Będę szczęśliwy, gdy dostanę panel/kafelki do: włączania/wyłączania WiFi, NFC, Bluetooth, Airplane mode; uruchomienia podstawowych aplikacji (latarka, OneNote, kalkulator, mapy); sterowania jasnością; przełączania trybu sieci; włączania/wyłączania VPN (i sama obsługa VPNów!). Coś jak Mission Control z iOS 7, tylko bardziej. ;)

 • pawel

  A mnie bardziej niż centrum powiadomień brakuje funkcji wylaczenia podglądu wiadomosci zaraz po tym jak ja otrzymam …. Po grzyba ona sie pojawia w pasku pop-up ? Wystarczyla by informacja od kogo przyszedl sms …..

  • http://www.blogsweb.pl/ MaTi

   mogliby zrobić ustawienia powiadomień. np ukrywanie powiadomień, albo nawet i centrum powiadomień. kto by chciał może to wyłączyć (domyślnie włączona). tak samo można byłoby sobie ustawić jakie szczegóły mają być w tych powiadomieniach ale to już w ustawieniach aplikacji z której pochodzą owe powiadomienia.

 • maqmba

  insider

 • andrzyj

  a czy ktoś wie kiedy bd następna i czy „w ogóle” ma być następna aktualizacja dla win 7.8?

 • Tomek

  Ja nie rozumiem tego jak można było takich rzeczy nie zaimplementować przy projektowaniu systemu. Teraz wszyscy czekają i czekają i wygląda jak by to była iście karkołomna praca do wykonania. Ktoś chyba na starcie popełnił jakiś błąd w projekcie. Przecież to nie jest funkacja, którą można było pominąć przy projektowaniu. Musiał być ten temat poruszany i nie wiem jak jakieś grono niby myślących ludzi stwierdziło, że to nie potrzebne funkcje (gdzie reszta systemów, nie tylko na smartphony, takie coś posiada).

 • Egirssuz

  http://img94.imageshack.us/img94/9409/lt6v.jpg
  Od razu można odpowiedzieć na fb